Nem támogatják Tóth Károly javaslatát
11 módosító indítvány az egészség-biztosítási törvényhez
Az MSZP-frakciónak 11 módosító indítványról kell döntenie, amit az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényhez nyújtottak be. Erről Tukacs István, az MSZP országgyűlési képviselője nyilatkozott hétfőn újságíróknak, a frakció évadnyitó ülése előtt Budapesten.
2008.02.04 11:35MTIA 11 módosító indítvány között kettőt különösen fontosnak nevezett a törvény előkészítésében a frakció költségvetési munkacsoportját képviselő politikus. Mint mondta, az egyik rögzíti a járulékfizetők beemelését a pénztári rendszerbe, képviseletüket a felügyelő bizottságokban, illetve a felügyeleti tanácsban.
Tukacs István a másik érdemi módosításként említette, hogy a nagy értékű beavatkozásokat, amelyeket a pénztári rendszer nem képes finanszírozni, az országos kockázatközösségi alapból finanszírozzák majd. A Tóth Károly által benyújtott, a vizitdíj eltörlését kezdeményező javaslatról Tukacs István azt mondta, frakciótársa nem nyújtott be ilyen módosító indítványt, de azt nem tudja megmondani, hogy a frakció előtt szerepel-e majd ilyen értelmű javaslat. Sajtóhírek szerint a törvényjavaslathoz előzetesen 30 módosító indítvány érkezett a szocialista frakcióból, ebből a raportőri csoport vasárnap 11-t támogatott. Tukacs István elmondta: ezek között nem szerepelt Tóth Károly javaslata.
Az MSZP évadnyitó frakcióülésén részt vesz Gyurcsány Ferenc pártelnök-miniszterelnök is. A képviselőcsoport ülésén napirendre kerül a Fidesz megerősítő népszavazást célzó kezdeményezése, amelyet az MSZP-frakció - politikusaik korábbi nyilatkozatai alapján - várhatóan nem fog megszavazni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06