A Jobbik radikális szavazói érzik a lehetőséget
A Jobbik is szerezhet mandátumot a Marketing Centrum szerint
A Jobbik is szerezhet mandátumot az EP-választáson másfél hónap múlva a Marketing Centrum március végi közvélemény-kutatása szerint.
2009.04.27 15:28MTIA 2004-es EP-választással szinte azonos, 38 százalék körüli részvételi arányra lehet számítani a június 7-i választáson. A felmérés idején három párt jutott volna át az ötszázalékos küszöbön.
A Fidesz várhatóan 15 mandátumot szerezne, az MSZP hatot, a Jobbik pedig egyet. Az MSZP és a Fidesz támogatói gyakorlatilag azonos részvételi elszántságot mutatnak. Az MDF és az SZDSZ támogatóinak szavazási hajlandósága azonban jóval kisebb, mint a nagy pártoké.
A Jobbik radikális szavazói viszont érzik a lehetőséget és valószínűleg tízből kilencen részt vesznek a választáson. Így viszonylag alacsony választási részvétel esetén, a Jobbik várhatóan átlépi az ötszázalékos küszöböt. Még sok a bizonytalan szavazó, a "hezitálok aránya 44 százalék".
A Marketing Centrum március 26-a és 31-e között készült felmérése során 1011, országszerte véletlenszerűen kiválasztott felnőtt válaszolt a kérdésekre. Az úgynevezett véletlensétás mintavételi eljárásából eredő kisebb aránytalanságokat több szempontú súlyozással korrigálta az intézet.
Kapcsolódó írások:
- Nyakó: A KDNP el akarja takarni Jobbikkal való együttműködését
- Fodor: a Jobbik neonáci párt
- Kövér: a Jobbik nem barátja, nem szövetségese a Fidesznek
- MSZP: a Fidesz megijedt saját kreálmányától, a Jobbiktól
- A Republikon Intézet szerint együttműködik a Fidesz és Jobbik
- Reszkessen a hazáruló: a Jobbik előre hozott választást követel
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


