Egészségügyi kormánybiztost szeretnének
Műtétek maradnak el az egri kórházvédők szerint, a HopsInvest cáfol
Az Egri Kórházvédők Egyesületének szóvivője szerint minimum egy hónappal csúsznak az onkológiai és a szürkehályogműtétek a HospInvest által működtetett kórházakban. A HospInvest cáfolja az információt.
2009.04.24 11:46MTIKollégáitól szerzett információ szerint a szürkehályogműtétek leállításának oka, hogy az ehhez szükséges, több tízmillió forint értékű bérelt berendezéseket a tulajdonosok elvitték a kiskunhalasi és az egri kórházakból, mert a HospInvest nem fizette a bérleti díjat - közölte Mánya Kristóf, a kórházvédők szóvivője pénteken az MTI-vel. Korábban hetente 20-30 műtétet végeztek a kórházakban, 3-4 éves várakozási idő mellet - tette hozzá. Ugyancsak elhalasztják a nem életveszélyes állapotú daganatos betegek onkológiai műtéteit - közölte a szóvivő, aki a Magyar Orvosi Kamara titkára is egyben.
Kamarai titkárként az a véleménye, hogy az egészségügyi felügyeleti szerveknek lépnie kell ebben a helyzetben. Indokolt volna akár egy egészségügyi kormánybiztos kinevezése is Heves megye területére, ugyanis a megyében a HospInvest működteti valamennyi kórházat - mondta. Kollányi Gábor, a HospInvest elnöke minderre reagálva emlékeztetett arra: éppen cége teremtette meg Egerben a szűrkehályog-, vagy más néven szemlencseműtétek sorozatos lehetőségét. Ennek során ledolgozták a korábban valóban 3-4 éves várólistákat.
A cégvezető elismerte, hogy egy hétig valóban szüneteltek a műtétek, de azt cáfolta, hogy elvitték volna a berendezéseket. Kollányi Gábornak nincs tudomása az onkológiai műtétek, vagy onkoterápiás beavatkozások időbeli csúszásáról, elmaradásáról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 11:50 Választás 2026 - Lejár a határidő a plakátok eltávolítására
- 9:48 Görög Márta: helyre kell állítani a megrendült közbizalmat
- 7:49 Tarr Zoltán: teljes körűen átvilágítjuk az NKA-t
- 16:01 Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
- 14:59 Gulyás Gergely nem feltételezi, hogy diktatúrát akarna Melléthei-Barna Márton
- 12:52 Ruszin-Szendi Romulusz: kellő felhatalmazást kaptam, hogy megkezdjük a honvédelem megújítását
- 6:43 Egy szilveszter utáni képpel riogatják az embereket, hogy ez maradt az alakuló ülés bulija után
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


