Az elmúlt nyolc évben csak rosszabb lett a helyzet
Hetente meghal egy nő családon belüli erőszak miatt
Családi erőszak miatt hetente meghal egy nő és havonta egy gyermek, a hatályos magyar jogszabályokban azonban meg sincs említve a családon belüli erőszak kifejezés.
2009.04.03 17:49hirado.huA szeretetszolgálat munkatársa közölte, hogy a Szociális és Munkaügyi Minisztérium (SZMM) jelenlévő képviselője megígérte: novemberre kidolgoznak egy olyan jogszabályt, amely segíthet a bántalmazott nők és gyermekek helyzetén.
A gyilkosságok 47,8 százalékában az áldozat családtag, minden harmadik súlyos testi sértés is hozzátartozó ellen irányul és a szexuális bűncselekmények 60 százalékát is családon belül követik el - sorolta a 2001-es statisztikákat Köves Nóra.
Az eltelt 8 évben csak rosszabb lett a helyzet, a jogszabályok azonban mit sem változtak - tette hozzá. Távolságtartásról szóló rendelkezés A Baptista Szeretetszolgálat munkatársa elmondta: létezik ugyan egy távolságtartásról szóló rendelkezés, de ez egyáltalán nem hatékony, hiszen csak akkor léphet életbe, ha a bántalmazott családtag feljelentést tesz.
Ezt azonban félelemből nagyon kevesen merik megtenni. Ha mégis, a legtöbb esetben a bírák visszautasítják a feljelentést, sokszor azt mondják az ügy csak a családra tartozik. Ha eljut a tárgyalásig az ügy gyakran a hozzátartozó tanúk véleményét nem fogadják el elfogultságra hivatkozva. Sőt, az is előfordul, hogy rágalmazásért a feljelentést tett bántalmazott nőt ítélik el. Hozzátette: szükség lenne tehát a jogszabályok meghozatalán kívül a bírák és a rendőrök képzésére is, hogy a változzon a szemlélet is a családon belüli erőszakról.
Kapcsolódó írások:
- A zsarukat erőszakkal vádoló Zsanett sérülésiről vitatkoztak az orvos szakértők
- Megerőszakolta unokaöccse élettársát egy férfi
- Tiltakozást rendeztek Bécsben a magyarországi romák elleni erőszak miatt
- A rendőröket nemi erőszakkal megvádoló Zsanett pocakkal jelent meg a bíróságon!
- 2006-ban 19 pszichés beteget erőszakoltak meg Angliában!
- Az ENSZ-megbízott szerint kiújulhat az erőszak a Gázai övezetben
- Durva - Megerőszakolós játék került az online boltba
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


