Háború
Magyar Péter: Magyarország továbbra sem küld sem katonát, sem fegyvereket Ukrajnába
Magyarország alapvető elvárása, hogy az Ukrajnában élő magyar kulturális, nyelvi és egyéb jogait rendezni tudják.
2026.06.03 10:11MTIMagyarország nem küld sem katonát, sem fegyvereket Ukrajnába az új magyar kormány alatt sem - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök a Friedrich Merz német kancellárral folytatott megbeszélése utáni közös sajtótájékoztatón kedden, Berlinben.
A miniszterelnök kérdésre válaszolva beszélt arról, hogy Ukrajna uniós csatlakozásával kapcsolatban - ahogy többször egyértelműen fogalmaztak - Magyarország alapvető elvárása, hogy az Ukrajnában élő magyar kulturális, nyelvi és egyéb jogait rendezni tudják.
Ez egy előfeltétel, de "nem kell ezen szerintem sokat rugózni, mert várhatóan és remélhetőleg a megállapodás közel van" - fogalmazott.
Ugyanakkor megerősítette: Magyarország nem küld sem katonát, sem fegyvereket Ukrajnába az új magyar kormány alatt sem.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:15 kormany.hu: megkezdődött a minisztériumok átszervezése
- 14:13 Velkey György László: néhány tucat kormánytisztviselőt bocsátanak el a Külügyminisztériumból
- 12:12 Fejcsere az OKF és a BvOP élén
- 10:11 Magyar Péter: Magyarország továbbra sem küld sem katonát, sem fegyvereket Ukrajnába
- 8:10 II. kerület: a polgármester lakásán és a hivatalában végzett nyomozati cselekményeket a KNYF
- 6:54 Tarr Zoltán: társadalmi egyeztetés indul a közmédia átalakításáról
- 22:36 Több mint fél tonna kokaint foglaltak le a magyar hatóságok egy nemzetközi akcióban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


