Diplomácia

Francia külügyminiszter: Orbán Viktornál meghallgatásra találtak Macron érvei

A francia külügyminiszter szerint Orbán Viktor meghallotta Emmanuel Macron államfő érveit a szuverén európai védelem szükségességéről és a kontinens biztonságának kézbevételéről.

2025.03.07 06:28MTI

A magyar kormányfő szerda este Párizsban találkozott a francia elnökkel, az Európai Tanács csütörtöki brüsszeli rendkívüli ülése előtt.

"A köztársasági elnök érvei meghallgatásra találtak"- fogalmazott csütörtökön Jean-Noël Barrot külügyminiszter a BFM hírtévében.

"Úgy vélem, a köztársasági elnök meggyőzte Orbán Viktort arról, hogy még Magyarország számára is - amely néha nagyon kritikusan viszonyul ahhoz a politikához, amelyet Ukrajnával kapcsolatban folytatunk -, elengedhetetlen, hogy ez a szuverenitás a védelem tekintetében, a biztonságunk újbóli kézbevétele érdekében megvalósulhasson" - mondta a francia diplomácia vezetője.

"Hiszem, hogy Orbán Viktor csatlakozik Európa új törekvéseihez. Feltéve persze (...), hogy ez az európai újrafegyverkezés nem kerüli meg a tagállamokat, amelyek továbbra is (...) maguk döntenek a nemzetbiztonsági kérdésekben" - fogalmazott Barrot az Európai Unió tagországai állam-, illetve kormányfőinek Ukrajnáról szóló rendkívüli csúcstalálkozóját megelőzően.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.