Budapest
Karácsony Gergely: nem hagyjuk, hogy eltitkolják a budapestiek elől a város aranytartalékát kiárusító szerződést
Hétfőn adatigénylést küldött a MÁV-nak és a Nemzeti Vagyonkezelőnek, az információszabadságról szóló törvénynek megfelelően bekérte a szerződést, annak minden mellékletével, függelékével együtt.
2025.01.21 10:01MTINem hagyjuk, hogy eltitkolják a budapestiek elől "a város aranytartalékát kiárusító" szerződést - írta Karácsony Gergely főpolgármester hétfőn a közösségi oldalán.
"Sokszor követeltük már, hogy hozzák nyilvánosságra, pontosan miről üzletel a kormány mini-Dubaj ügyében az arab befektetőkkel. Ehhez képest úgy kötöttek szerződést mindenféle verseny nélkül, hogy annak minden részletét eltitkolják, a vételárat éppúgy, mint a befektető valós szándékait. Ezért hétfőn adatigénylést küldtem a MÁV-nak és a Nemzeti Vagyonkezelőnek, az információszabadságról szóló törvénynek megfelelően bekértem a szerződést, annak minden mellékletével, függelékével együtt" - közölte a főpolgármester.
Hozzátette, ha nem kapják meg a dokumentumokat a törvényes határidőnek megfelelően, perelni fognak. Mert a magánérdekeknél a közérdek előrébb való, a mini-Dubaj-szerződés nyilvánossága pedig nyilvánvaló közérdek - hangsúlyozta bejegyzésében Karácsony Gergely.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
- 14:21 Perui drogkereskedőt fogtak el egy nógrádi fesztiválon
- 12:25 Zsigó Róbert: elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
- 8:26 Vihar - OKF: zajlik a károk felszámolása országszerte
- 6:19 Állatkínzásért jogerősen két év börtönre ítélték a csöngei osztrák állatszaporítót
- 22:17 Elfogultság miatt meg kell ismételni az elsőfokú eljárást a a Hableány balesete ügyében
- 20:16 MSZP: a társadalom negyven százaléka a létminimum alatt él
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06