Botrányos ügyek
Rejtélyek, véletlenek, öngyilkosságok - bal/esetek a rendszerváltás óta
Egy héttel ezelőtt még meg tudta hallgatni a bíróság a Schadl-ügy egyik tanúját, aki az Árpád hídi balesetben veszítette életét, amikor egy női taxistól elvett autóval száguldozó férfi frontálisan ütközött a kocsijával.
2024.07.04 18:17ma.huMint ismeretes, a Fővárosi Nyomozó Ügyészség megszüntette a Varga Judit volt igazságügyi miniszter magánbeszélgetését tartalmazó hangfelvétellel kapcsolatos nyomozást bűncselekmény hiányában. Ám nincs vége a perpatvarnak: rá egy hétre tanúként hallgatta meg a törvényszék azt a férfit Schadl György és Völner Pál korrupciós perében, aki szintén rá egy hétre olyan körülmények között halt meg, amilyet Robert Rodriguez vagy Quentin Tarantino sem tudott volna jobban megrendezni a filmvásznon. Az ügy további tanúi bizonyára alig várják már a saját meghallgatásukat.
Milyen szerencse, hogy szinte azonnal ott termett egy mentőautó
Lássuk a politikához köthető baleseteket az elmúlt időszakból:
1990. december 2. Deák Sándor, az SZDSZ Komárom megyei képviselője Oroszlány közelében autóbaleset következtében elhunyt, amikor a síkos úton gépkocsija megcsúszott és nekicsapódott egy autóbusznak. A politikus a helyszínen életét vesztette.
1993. április 4. Egy Budapestről Győr irányába haladó Trabant személygépkocsi Tata külterületén az M1-es autópályán összeütközött egy görög kamionnal. A baleset következtében az öt utas közül kettő életét vesztette, kettő – köztük Solt Ottilia SZDSZ-s képviselő – súlyos, egy pedig könnyű sérülést szenvedett.
1995. július 17. Gál Zoltánt, az Országgyűlés elnökét szállító Mercedes szenvedett súlyos balesetet a 35-ös számú főúton, Tiszaújváros közelében. Egy rendőrmotoros és két kormányőr meghalt, Gál Zoltán könnyű sérülést szenvedett.
1997. augusztus 13. Tóth Pál MSZP-s országgyűlési képviselőt Miskolcon, a zebrán elütötte egy kerékpáros. Súlyos fejsérüléssel vitték kórházba, ahol augusztus 18-án belehalt sérülésébe.
2000. október 16. Buza Attila fideszes országgyűlési képviselő, a Pest megyei Ócsa polgármestere gépkocsijával lehajtott az úttestről az Alsónémediből Ócsa felé vezető 50-es úton. A politikus életét vesztette.
2000. október 28. Nógrádi László közlekedési miniszter Somogy megyében, a 7-es főút ordacsehi leágazójánál szenvedett súlyos balesetet, amikor megkülönböztető jelzést használó gépkocsija 140-nel előzött, de eléje került egy balra kanyarodó Trabant. A Trabant vezetője és utasa a kórházban meghaltak, a miniszter és vele utazó felesége, valamint a sofőr megsérült. Nógrádi három héttel a tragédia után lemondott, sofőrjét pedig jogerősen másfél év fogházbüntetésre ítélték.
2001. augusztus 17. Az Orbán-bányák ügyeit firtató Vancsik Zoltán MSZP-s országgyűlési képviselő meghalt, amikor autója az M7-es autópályán, az 55-ös és az 56-os kilométerszelvény között, előzés után kisodródott az útról és fának ütközött.
2004. november 10. Gyalog Sándor, Szarvas alpolgármestere Szarvas és Nagyszénás között gépkocsijával egy teherautó pótkocsijának ütközött, másnap hajnalban a békéscsabai kórházban belehalt sérüléseibe.
2006. március 16. Szabó Sándorné, az Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium helyettes államtitkára szenvedett súlyos közúti balesetet Dunavecse közelében. A minisztérium szolgálati Saabja Dunavecse felé hajtott Budapestről, amikor a velük szemben közlekedő Liaz teherautó valamiért áttért a sávjukba, és frontálisan ütközött a minisztériumi autóval. Feigenbaum Tamás, a Saab sofőrje és a mögötte ülő minisztériumi főosztályvezető – Gáspár Károly – a helyszínen életét vesztette.
2006. április 5. Komássy Ákos, a Fiatal Baloldal elnöke az M3-as autópályán Mogyoród térségében szenvedett súlyos közlekedési balesetet. Utastársa, a Fiatal Baloldal országos irodájának munkatársa életét vesztette.
2006. június 19. Szolgálati autójával súlyos közlekedési balesetet szenvedett a 61-es úton, Tamási és Dombóvár között Toller László, Pécs polgármestere, az MSZP országgyűlési képviselője. A balesetben súlyos, életveszélyes koponyasérülést szenvedett, és kómába esett. 2010. május 10-én meghalt.
2009. április 7. A Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt szállító autó Budapesten, a II. kerületben - hogy elkerülje az ütközést az elé kanyarodó személyautóval - kitért, és az ott parkoló gépkocsiknak ütközött. A balesetben senki sem sérült meg.
2009. október 21. Koccanásos balesetet szenvedett Balázs Péter külügyminiszter Budapesten, de sem a miniszter, sem a sofőrje nem sérült meg.
2011. február 5. Egy szabálytalanul közlekedő autóval ütközött Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere. A politikus nem sérült meg, a vétkes autóban egy idős nő súlyos, egy fiatal lány könnyebb sérüléseket szenvedett.
2010. február 1. Közlekedési baleset érte hétfő reggel 8 óra után néhány perccel Szikszótól Miskolc felé néhány száz méterre a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés fideszes elnökét, Ódor Ferencet és feleségét. A rendőrség megerősítette, hogy mindkettejük biztonsági öve be volt kapcsolva, és nem vétettek a közlekedési szabályok ellen.
2011. március 16. Az M3-as autópálya 42-es kilométerénél, a fővárosból kifelé vezető oldalon egy autó a forgalommal szemben hajtott fel az autópályára, és frontálisan összeütközött az Arnóth Sándor fideszes országgyűlési képviselőt, Püspökladány polgármesterét szállító, szabályosan közlekedő személygépkocsival. A balesetben az 51 éves politikus mellett életét vesztette gépkocsivezetője, valamint a szabálytalanul az autópályára hajtó jármű vezetője is.
2012. február 9. Tilki Attila fideszes országgyűlési képviselő saját autójával a szalagkorlátnak ütközött az M30-as úton, a baleset után szervezetében alkoholt mutatott ki a vérvétel. A politikust 2013. március 4-én a Nyíregyházi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével ittas vezetés vétsége miatt 480 ezer forint pénzbüntetésre ítélte és egy évre eltiltotta a közúti járművezetéstől.
2012. június 28. Belehajtott Áder János államfő szolgálati gépkocsijába egy szabálytalanul közlekedő autós a fővárosban. A balesetben sem Áder János, sem a vétkes gépkocsivezető nem sérült meg, utóbbi elismerte felelősségét.
2012. október 24. Az M5-ös autópálya Budapest felé vezető szakaszán, a 109-es kilométerszelvénynél tisztázatlan okok miatt a belső sávba sodródó személygépjárműnek ütközött a Lázár Jánost, a Miniszterelnökséget vezető államtitkárt szállító kisbusz. A baleset következtében a személyautót vezető 36 éves nő a helyszínen meghalt, Lázár János és a kisbusz vezetője könnyebben sérült.
2012. december 16. Megcsúszott autójával és egy parkoló autónak ütközött Bajnai Gordon volt kormányfő, sérülés nem történt.
2014. március 2. Komáromi András üzletember, a Welt 2000 Kft. vezetője egészen a halálát megelőző napig jogtulajdonosa volt a cég zászlóshajójának, az EMIR forráskódjának. Komáromi nem volt beteg. Közeli barátai szerint nagyon megviselte a cég eladása körüli vita. Az állam ugyanis nem sokkal az ezredforduló után vette meg a programot, a forráskód azonban a cégnél maradt. Ez azt jelentette, hogy a Welt 2000 nélkül nem lehetett továbbfejleszteni, de még csak módosítani sem.
2014. március 3. Szebellédi István volt annak a CC Audit nevű cégnek a tulajdonosa, amelyik a belvárosi ingatlaneladásokhoz előállította a "szakértői véleményeket". A férfi 2010-ben alapítója volt az Igazságügyi Szakértők Első Magánintézete Kft-nek. Ebben egyik társtulajdonos az a Papp Albert volt, akinek a neve a Simon Gábor ügyében ismertté vált Welsz Tamás halála után került elő. Szebellédi nem természetes halállal halt meg: vadászpuskájával fejbe lőtte magát a cégbirodalmának központját és négy lakást befogadó zuglói épület garázsában. Egy kamera rögzítette a tragédiát, de azt a rendőrség lefoglalta.
2014. március 20. Rendőrautóban érte a halál (kivégzőméreg miatt) a Simon-üggyel kapcsolatba hozott vállalkozót, Welsz Tamást, aki éppen terhelő bizonyítékokat akart átadni, a rendőrök ezért autóval vitték a bizonyítékokért két helyszínre is, út közben lett rosszul és azonnal meghalt.
2014. október 11. Váradi András saját autójával járt Alcsútdobozon választási plakátokat ragasztani, ám amikor hazafelé tartott Göböljárásra, a félúton lévő golfpálya közelében lecsúszott a létra az autójáról, ezért megállt, hogy visszamenjen érte, ekkor gázolta el egy külföldi rendszámú autó a választások előtt egy nappal. Testét az ütközéstől 26 méterre találták meg a mentősök.
2020. július 10. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen közlekedési balesetben életét vesztette Koncz Ferenc, a Fidesz országgyűlési képviselője, Szerencs volt polgármestere. A motorral közlekedő politikus összeütközött egy autóval, és a helyszínen elhunyt.
Okozott balesetből is volt bőven...
1995. július 28. Tarlós István Óbudán gázolt halálra egy gyereket. A III. kerület akkori polgármesterének balesetéről kevesen írtak. Mint kiderült, Tarlós vétlen volt a balesetben, nem ment gyorsan, nem fogyasztott alkoholt közvetlenül a vezetés előtt, és nagyon megrázta a tragédia. A politikust a rendőrségi vizsgálatok után felmentették.
2004. november 17. Tóth Sándor MSZP-s országgyűlési képviselő az esti órákban halálra gázolt egy kerékpárját toló férfit Szentes és Hódmezővásárhely között.
2006. szeptember 9. Medgyasszay László kereszténydemokrata képviselő ütközött össze egy segédmotor-kerékpárossal Csornánál. Elmondása szerint a 85-ös főúton szabályos előzésbe kezdett, amikor a manőver közben balra kivágott elé egy motoros. Megpróbálta elkerülni az ütközést, azonban a férfi féktávon belül vágott elé. A balesetben a motoros meghalt. Az országgyűlési képviselő a helyszíni szondáztatás vizsgálata szerint nem fogyasztott alkoholt, és még a baleset helyszínén lemondott mentelmi jogáról.
2008. november 21. Csontos János szocialista országgyűlési képviselő a Hajdú-Bihar megyei Sárrétudvari külterületén halálra gázolt egy kivilágítatlan kerékpárral közlekedő biciklist.
2013. március 12. Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere, a Fidesz országgyűlési képviselője Jászszentlászlón személygépkocsijával elsodort egy kerékpárral közlekedő 49 éves asszonyt, aki nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. A politikus ellen, aki elismerte felelősségét és lemondott mentelmi jogáról, szabálysértési eljárás indult.
2013. május 21. Ajkán Ferenczi Gábor jobbikos országgyűlési képviselő autójával elsodort egy idős asszonyt, aki a baleset következtében életét vesztette.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:55 A Hamász átadta a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek Edan Alexander túszt
- 16:51 Főpolgármesteri Hivatal: Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját
- 16:42 Kelemen Hunor levélben kéri az erdélyi magyar közösséget George Simion megállításához
- 14:00 Kisiklott egy vonat Debrecennél, miután kacsaszállító kamionnal ütközött - videó
- 12:40 Szigorítja a bevándorlási szabályokat a brit kormány
- 10:27 A geotermikus energiát hasznosítanák Zalaegerszegen
- 8:25 Víztechnológiai kutatóközpontot hoz létre a Pannon Egyetem Nagykanizsán
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06