Állatvédelem
Szúnyoglárvák elleni tablettákat osztanak Pécsen
A szúnyoginvázió megelőzése nem lehet kellően hatékony a lakosság bevonása nélkül, az otthoni védekezés rendkívül fontos.
2024.04.13 10:02MTIA kerti esővízgyűjtőkben alkalmazható, szúnyoglárvák gyérítésére szolgáló tablettákat biztosítanak a lakosságnak Pécsen - tájékoztatta a városüzemeltetési feladatokat ellátó társaság az MTI-t.
A Biokom NKft. a közleményében azt írta: a tabletták segítségével megelőzhető a szúnyoglárvák kikelése a kiskertekben lévő esővízgyűjtőkből, kerti tavakból, egyéb udvari vízfelületekről.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a szúnyoginvázió megelőzése nem lehet kellően hatékony a lakosság bevonása nélkül, az otthoni védekezés rendkívül fontos.
Az érdeklődők először április 19-én 16 és 18 óra között juthatnak hozzá a szerhez Szentágothai Kutatóközpont (Pécs, Ifjúság útja 20.) melletti füves téren, rossz idő esetén az épület aulájában - olvasható a közleményben.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:21 Felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek egy életveszélyt okozó rollerest
- 20:20 Meteorológia: az átlagosnál enyhébb és szárazabb volt a január
- 18:19 Meghalt Horváth Kálmán Tolna vármegyei főispán
- 16:15 Gázolás miatt késtek a vonatok Győr közelében
- 14:06 Az ausztráliai lítiumbányánál történt katasztrófa veszélyezteti az akkumulátoripart
- 12:43 Ki vehetné meg egyáltalán Grönlandot?
- 10:23 Nagy-Britannia titkos rendelettel kényszerítené az Apple-t a felhasználók adatainak kiadására
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06