Koronavírus-járvány
Enyhén csökkent a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja
Emelkedő tendencia egyedül Miskolcon volt látható.
2023.11.03 10:44MTIEnyhén csökkent a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ pénteken a honlapján.
Azt írták: a koronavírus örökítőanyagának szennyvízben mért országos átlagértéke csökkenést mutat, "bár a szennyvízben mért koncentrációk továbbra is jelentősek".
Hozzátették: a 43. héten emelkedő tendencia egyedül Miskolcon volt látható. Csökkenés volt észlelhető a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep ellátási területén, a vizsgált Budapest környéki agglomerációs településeken, valamint Kaposváron, Pécsett és Szolnokon.
Közölték azt is, hogy a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja Miskolcon és Nyíregyházán a "magas", míg a többi 20 mintavételi helyen az "emelkedett" tartományba esik.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:12 BM: szeptembertől és januártól tovább emelkedik a tanárok és az óvónők bére
- 20:07 Négy francia megyében továbbra is a legmagasabb szintű a hőségriasztás
- 18:52 Minden idők legforróbb júniusán van túl Spanyolország
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06