Oktatás
ITM: egyetemi szintű továbbképzés segíti a kutatás-fejlesztési eredmények gyakorlati hasznosítását
A szakirányú továbbképzésen eddig 50 hallgató szerezte meg a végzettséget.
2021.02.27 21:56MTIA tavaly elindított egyetemi szintű kutatási és innovációs menedzserképzés jelentős lépés a kutatás-fejlesztési tevékenység gyakorlati hasznosításának elősegítésében - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkára a frissen végzett hallgatók oklevelének pénteki átadásán, Budapesten.
Gulyás Tibor hangsúlyozta: a hazai innovációs rendszer megújításának egyik legfontosabb célja az egyetemi, kutatóhálózati tudásközpontok és a vállalati szféra minél hatékonyabb együttműködésének kialakítása, ehhez szükség van a speciálisan képzett szakemberekre.
Az ITM kezdeményezésére, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) szakmai támogatásával elindított szakirányú továbbképzésen eddig 50 hallgató szerezte meg a végzettséget a Budapesti Corvinus Egyetemen és a Pannon Egyetemen, az NKFIH tájékoztatása szerint a sikeres első év után mindkét egyetem újra elindítja a képzést.
Az ITM helyettes államtitkára elmondta: a hazai és a nemzetközi tapasztalatok is azt mutatják, hogy hiánypótló ez a képzés, az innovációs folyamatok sikeres végigkíséréséhez felkészült szakemberekre van szükség. Hozzátette azt is, hogy a hallgatók versenyképes tudást szereztek, a munkaerőpiacon jelentős az igény az ilyen képzettségű szakemberek iránt.
Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke a rendezvényen kiemelte: fontos, hogy az egyetemi tudásbázisokra támaszkodva egyre több piacorientált együttműködés alakuljon ki a kutatók és a vállalkozások között, ez pedig növeli ennek a diplomának az értékét, egyre nagyobb szükség van az együttműködést segíteni tudó szakemberekre.
Az NKFIH tájékoztatása szerint a képzés iránt most is nagy az érdeklődés, akik eredeti végzettségüktől függően egy év múlva kutatási és innovációs menedzser vagy kutatási és innovációs szakközgazdász oklevelet szerezhetnek. A képzés első évfolyamának végzősei - a Corvinuson 32, a Pannon Egyetemen pedig 18 hallgató - az új ismeretek és készségek birtokában képesek lesznek hatékonyan közreműködni a kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket tervezésében, előkészítésében, megvalósításában és piacra vitelében.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:12 BM: szeptembertől és januártól tovább emelkedik a tanárok és az óvónők bére
- 20:07 Négy francia megyében továbbra is a legmagasabb szintű a hőségriasztás
- 18:52 Minden idők legforróbb júniusán van túl Spanyolország
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06