Állatkínzás
Felfüggesztett börtönt kapott a kiskörei páva kegyetlen gyilkosa
Megölte és ellopta Boriszt.
2020.12.22 17:28ma.huFelfüggesztett börtönbüntetést kapott a vádlott, aki megfojtotta és ellopta a pávát a Heves megyei Kiskörén - adta hírül az Egri Törvényszék sajtóosztálya.
A bíróság által megállapított tényállás szerint 2020. november elején - pontosabban meg nem határozható időben a sértett kiskörei nyaralójának udvaráról egy páva szökött ki, melyet az utca végén dolgozó négyfős közmunkásbrigád vett észre.
A társaság egyik tagja elhatározta, hogy a pávát megfojtja és levest főz belőle, társai előtt kijelentette: ilyet az étteremben sem kapni.
A vádlott ezután az állathoz lépett, elkezdte tépkedni a farktollait, majd belerúgott. "A vádlott fojtogatta a pávát, miközben többször nyakon ütötte, mire végül a páva elpusztult. A vádlott aztán még több tollát kitépte a pávának, majd a kabátjába rejtette és eltulajdonította. A bűncselekménnyel okozott 60 000 Ft kár nem térült meg. A vádlott beismerte a terhére rótt bűncselekményeket és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról" - írják a közleményben. A Hevesi Járásbíróság a vádlott bűnösségét állatkínzás bűntettében és lopás vétségében állapította meg, és vele szemben halmazati büntetésül egy év szabadságvesztést szabott ki, melynek végrehajtását kettő év próbaidőre felfüggesztette. A bíróság a próbaidő tartamára elrendelte a vádlott pártfogói felügyeletét.
A bíróság enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlott büntetlen előéletű, a bűncselekmények elkövetését beismerte, azt, hogy három kiskorú gyermekét egyedül neveli, és hogy a cselekményeket megbánta. Az ügyész, a vádlott és a védő a bíróság ítéletét tudomásul vette, így az ítélet a kihirdetés napján jogerőre emelkedett.
Boriszt az egész település szerette, egy emberként keresték, miután gazdája a Facebookon bejelentette a barátságos madár eltűnését.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
- 6:51 A jegybank új ajánlással segíti a fogyatékossággal élőket
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
- 16:44 Nőtt a Mazda eladása az év első öt hónapjában
- 14:42 E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06