Állatkínzás
Brutális körülmények között tartotta jószágait egy férfi Pest megyében - fotók
Az Érdi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, akik olyan körülmények között tartotta állatait, hogy abba tekintélyes részük belepusztult.
2020.03.05 09:08ma.huA vád szerint a férfi részben egy olyan földbe vájt üregben tartotta összezsúfolva kecskéit, amely ürülékkel volt szennyezett. Emellett jelentős számban tartott baromfit is.

Az állatokat sem megfelelő minőségű, sem megfelelő mennyiségű takarmánnyal nem látta el és betegségeiket sem kezelte, ezért több egyednél is súlyos betegségek alakultak ki. Továbbá az egyik elhullott kecske tetemét nem távolította el a tartásra szolgáló üregből.

Az eljárás során százharmincegy kecskét és ötvenkét baromfit szállítottak el a férfitől, amelyek közül huszonhárom kecske rövid időn belül a nem megfelelő tartás következtében kialakult betegségekben elhullott.

Az ügyben állatkínzás bűntette miatt nyújtott be vádiratot az Érdi Járási Ügyészség a férfi ellen.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
- 6:51 A jegybank új ajánlással segíti a fogyatékossággal élőket
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
- 16:44 Nőtt a Mazda eladása az év első öt hónapjában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06