Az átlagosnál hidegebb lesz

Estétől havazhat is - Fagyos, zord napokra készüljünk

Vasárnap reggelre ismét kialakulhatnak sűrű, zúzmarás ködfoltok, néhol hószállingózás is lehet - Országszerte fagyni fog nappal is.

2009.01.04 07:55koponyeg.hu

Vasárnap reggelre ismét kialakulhatnak sűrű, zúzmarás ködfoltok, néhol hószállingózás is lehet.

Napközben eleinte változóan felhős lesz az ég (a ködfoltok néhol tartósan megmaradhatnak), majd napközben északnyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet és eleinte északkeleten, majd késő estétől észak felől egyre többfelé lehet gyenge havazás, hószállingózás.

A délnyugati szél néhol megélénkülhet. Reggel általában -10 fokos hideg várható, de főleg északkeleten -15 fok körüli fagyra kell számítani. Nappal is országszerte fagyni fog.

Hétfőn már mindenütt borult idő valószínű, és többfelé várható gyenge havazás, hószállingózás.

A jelenlegi számítások szerint eleinte északkeleten, majd estétől délnyugaton lehet erősebb intenzitás. A lehulló friss hó mennyisége általában lepel-5 cm, de néhol 5cm-t meghaladó lehet.

Kedden eleinte marad a felhős idő, délen, délnyugaton további gyenge hóesés lehet és a megélénkülő északkeleti szél néhol hófúvást okozhat. Napközben aztán csökken a felhőzet.

Szerda reggelre kemény lehűlésre készülhetünk, a hóval borított fagyzugokban -20 fok köré süllyedhet a hőmérséklet. Nappal is fagyos időben lehet részünk, és csütörtökön is zord nap valószínű.

Délnyugaton, délen kialakulhat kisebb hószállingózás, északabbra némi napsütés, foltokban sűrű zúzmarás ködfoltok jellemezhetik az időjárást.

A folytatásban ismét egyre tartósabban ködös, továbbra is az átlagosnál hidegebb, fagyos, téli idő esélyes.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.