Bűnügy
Radioaktív vegyszert is tartott otthonában a vegyész, felfüggesztett börtönt kapott
A vádlott 2012-től szerzett be kereskedelmi forgalomban engedély nélkül megvásárolható vegyszereket, elektronikai eszközöket, hogy kedvtelésből robbanóanyagokat készítsen, robbantásokat végezzen.
2019.05.28 19:18ma.huKét év, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Kaposvári Járásbíróság nem jogerősen azt a vegyészt, aki általa készített robbanóanyagokat, valamint radioaktív vegyszert tartott otthonában engedély nélkül - tájékoztatta a Kaposvári Törvényszék Sajtóosztálya kedden az MTI-t.
Azt írták: a bíróság előkészítő ülésen robbanóanyaggal és radioaktív anyaggal visszaélés bűntettében találta bűnösnek a harminc éves férfit. A döntést a vádlott és a védője tudomásul vette, az ügyész azonban súlyosításért fellebbezett.
A Somogy Megyei Főügyészség még a vádemeléskor azt közölte, hogy a vegyész egyetemen szerezte szakképzettségét. 2012-től szerzett be kereskedelmi forgalomban engedély nélkül megvásárolható vegyszereket, elektronikai eszközöket, hogy kedvtelésből robbanóanyagokat készítsen, robbantásokat végezzen.
A robbanóanyagok felhasználásával készített robbanószerkezeteket egy Kaposvártól északra található szántóföldön, az általa készített időzítőkkel hozta működésbe, a fel nem használt robbanóanyagokat a lakóházában, többek között a hűtőszekrényében, az élelmiszereivel együtt tárolta.
A vegyész az egyetemi tanulmányai alatt u235 izotópú uránt tartalmazó uranil-acetát nevű vegyszert is megszerzett egy intézményi labor felszámolásakor. A zárt üvegben, engedély nélkül tartott nukleáris anyag belélegezve daganatos betegséget okozhat.
A férfit a Terrorelhárítási Központ munkatársai 2018 áprilisában elfogták, az otthonában talált veszélyes anyagokat lefoglalták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


