Közvélemény-kutatás
Nézőpont: a Jobbik szavazói utasítják el leginkább a rendőröket
A felnőtt magyar népesség 63 százaléka ért egyet azzal, hogy Magyarország büszke lehet a rendőreire.
2018.10.24 08:38MTIA Jobbik szavazói utasítják el leginkább a rendőröket; nem szimpatizálnak a testülettel és nem is bíznak benne - derült ki a Nézőpont Intézet legfrissebb felméréséből, amelynek eredményeiről Nagy Dániel vezető kutató beszélt szerda reggel az M1 aktuális csatornán.
A Nézőpont Intézet kutatásából kiderült, a felnőtt magyar népesség 63 százaléka ért egyet azzal, hogy Magyarország büszke lehet a rendőreire. Ennek ellenkezőjét a megkérdezettek 27 százaléka mondja.
Nagy Dániel szerint a rendőrviccek iróniája és a tizenkét évvel ezelőtti, Astorián történt rendőrattak miatti bizalomvesztés már a múlté, mostanra komoly társadalmi státust szerzett magának a rendőrség.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
- 16:44 Nőtt a Mazda eladása az év első öt hónapjában
- 14:42 E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
- 12:42 ÉKM: forgalomterelésekkel folytatódik a Mohácsi Duna-híd és a kapcsolódó úthálózat fejlesztése
- 10:39 Agrárminisztérium: közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06