Tömegközlekedés
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten hétfőn és kedden építési munkák miatt
A 2-es villamos rövidített útvonalon közlekedik.
2017.06.17 17:17MTI
Hétfőn este és várhatóan kedden kora reggel a 2-es villamos rövidített útvonalon, a Közvágóhíd és a Boráros tér között közlekedik, mert a nyári FINA vizes világbajnoksághoz kapcsolódó építési munkákat végeznek; hétfőn és kedden a pesti alsó rakpart forgalmát is korlátozzák - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szombaton az MTI-vel.
Június 19-én, hétfőn este 21 órától az utolsó járat indulásáig, valamint június 20-án, kedden kora reggel, várhatóan az első járatindulástól 6-ig a 2-es villamos rövidített útvonalon, a Közvágóhíd és a Boráros tér között viszi csak az utasokat.
A Kossuth Lajos tér, illetve a Nagykörút felé tartóknak a BKK a nagykörúti villamosvonalon Dél-Budától a Corvin-negyedig közlekedő 4-es és 6-os pótlóbusz, valamint a 4-6-os villamos igénybevételét javasolja, illetve a 15-ös és a 115-ös busz használatát, amelyek meghosszabbított üzemidővel közlekednek.
Június 19-én 0 órától június 20-án éjfélig a pesti alsó rakpart Lánchíd és Vigadó tér közötti szakaszán irányonként csak egy sávon haladhat a forgalom, és az Eötvös téri rakparti lehajtási lehetőség megszűnik.
A rakpart északi irányú forgalmát érintő további változás, hogy az Eötvös téri le-felhajtó ágon keresztül mehetnek az autósok. A Széchenyi térről nem lehet lehajtani a pesti alsó rakpartra, a gépjárműforgalom csak egyenesen mehet tovább. Lezárják az Eötvös téri, a villamospálya alatti aluljárón megközelíthető gyalogátkelőhelyet és a járdát.
Június 19-én 22 órától 20-án reggel 6-ig, majd június 27-én 23 órától 29-én 11-ig, továbbá július 2-án 23 órától 3-án 14-ig teljes szélességében lezárják a forgalom elől a pesti alsó rakpartot a Margit híd északi felhajtója és a Havas utca közötti szakaszon - közölte a BKK.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:28 Elfogtak egy férfit a brit miniszterelnök londoni házában történt tűzesettel kapcsolatban
- 6:27 DK: nem lehet eltitkolni a kínai hitel feltételeit
- 20:23 Tűz volt Keir Starmer brit miniszterelnök londoni házában
- 18:55 A Hamász átadta a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek Edan Alexander túszt
- 16:51 Főpolgármesteri Hivatal: Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját
- 16:42 Kelemen Hunor levélben kéri az erdélyi magyar közösséget George Simion megállításához
- 14:00 Kisiklott egy vonat Debrecennél, miután kacsaszállító kamionnal ütközött - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06