Európai lapszemle
Külföldi lapok: Orbán feszegeti az EU határait
Németországban több lap foglalkozott Magyarországgal az Európai Néppárt szombati brüsszeli elnökségi ülésével kapcsolatban.
2017.04.30 13:47MTIA konzervatív Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) az online kiadásában Orbán nem enged címmel közölt összefoglalót, amelyben kiemelték, hogy a magyar felsőoktatási törvény körüli vitában "az EPP már bejelentett egy egyezséget", amelyet azonban "Orbán Viktor magyar kormányfő cáfol".
Kifejtették, hogy Orbán "rendíthetetlen marad az EU-val a felsőoktatási törvényről folytatott vitában", és "miután az EPP már bejelentette, hogy enged, világossá tette, hogy nem köttetett semmiféle megállapodás".
A liberális Süddeutsche Zeitung Orbán közeledik Brüsszelhez a felsőoktatás körüli vitában címmel közölt beszámolót az online kiadásában, kiemelve, hogy az EPP "rendreutasította" Orbánt, és végezetül "Magyarország megígérte, hogy teljesíti a felsőoktatási vitában állított követeléseket".
A Spiegel Online hírportál Orbán enged az EU nyomásának - egy kicsit címmel közölte Peter Müller írását, aki kiemelte, hogy "heves" vita után Orbán Viktor megígérte, hogy "teljesíti az EU-s előírásokat a budapesti Soros-egyetem ügyében, de a Brüsszel elleni tartós hadjárata mégis folytatódhat tovább".
Kifejtette: az EPP elnökségi ülésén történtek azt jelentik, hogy megint úgy zajlanak a folyamatok, mint mindig, a tanácskozás "nem volt átütő siker", és így valószínűleg "messze nem ért véget Orbán tartós hadjárata az EU ellen". Ez annak tulajdonítható, hogy a kötelezettségszegési eljárás bonyolult, a magyar miniszterelnök pedig "mesteri szintre fejlesztette", hogy az ilyen ügyekben magát és országát "a brüsszeli bürokrácia beavatkozásának áldozataként" mutassa be.
Hozzátette: Orbán "művészete abból áll, hogy játszik az EU határaival, ide-oda táncol rajtuk, és a végén baj nélkül megússza a dolgot". Így például az a vita is "befejeződött, mielőtt még igazán elkezdődött volna", hogy ki kell-e zárni őt és pártját, a Fideszt az EPP-ből.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Szabotázsakció - Németországban letartóztattak három orosz ügynököt
- 14:00 Tulajdonstop helyett új jogköröket kaptak az önkormányzatok
- 12:36 Európa Tanács: szűkül a nők jogait védelmezők mozgástere
- 10:34 Gyorssegélyt szavazott meg a Hargita megyei önkormányzat a parajdi sóbánya megmentése érdekében
- 8:29 Csaknem négy évtizedet töltött börtönben téves ítélet alapján egy brit férfi
- 6:40 Országjárásra indul Magyar Péter a békéért és a nemzeti összetartozásért
- 22:37 Ismét tüntetés volt a gyülekezési törvény módosításának visszavonásáért Budapesten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06