Illegális bevándorlás
Börtönt kér a migránsokat sanyargató embercsempészre az ügyészség
A vádlott a migránsokat bezsúfolta a kisteherautóba, amelyből az üléseket előzőleg eltávolította, majd hét és fél órán át pihenő, élelem és víz nélkül szállította őket az országon keresztül.
2017.02.13 11:20MTIA csempészett személy sanyargatásával elkövetett embercsempészés bűntette miatt emelt vádat és kéri börtönbüntetés kiszabását egy magyar férfira a Sárvári Járási Ügyészség - közölte az MTI-vel hétfőn Simon József, a Vas Megyei Főügyészség vezetője.
A vádirat szerint a férfi 2015 májusában 30 iraki és két szír állampolgárt csempészett kisteherautójával Ausztriába - tudatta a főügyész.
Hozzátette: a vádlott Szeged környékén vette fel a Magyarországra a zöldhatáron át embercsempészek vezetésével illegálisan belépett, beutazásra és tartózkodásra jogosító okmányokkal nem rendelkező külföldieket, akik között tíz nő és két gyermek is volt.
"A vádlott a migránsokat bezsúfolta a kisteherautóba, amelyből az üléseket előzőleg eltávolította, majd hét és fél órán át pihenő, élelem és víz nélkül szállította őket az országon keresztül" - áll ügyészségi közleményben.
Simon Zoltán ismertetetése szerint a férfi, miután az ausztriai Nickelsdorf közelében kirakta utasait, azonnal visszaindult Magyarországra, a migránsokat és a vádlott szír társát viszont rövid idő múlva az osztrák rendőrök elfogták.
A Sárvári Járási Ügyészség börtönbüntetés kiszabását indítványozta a vádiratban, valamint azt is, hogy a vádlottat a bíróság tiltsa ki Győr-Moson Sopron megye területéről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


