Brókerbotrány
Összeomolhat a vád a Quaestor-perben
A bíró elfogultság miatt kizárta az egyik szakértőt. A vád talán legfontosabb bizonyítékát bukhatja.
2016.12.15 15:15ma.hu
Fotó: MTI
A HVG híre szerint megroggyanhat a vád a Qauestor-ügyben. A bíróság a per csütörtöki tárgyalásán elfogultság miatt kizárta a vád egyik szakértőjét - ami egyben azt is jelentheti, hogy az ügyészek a könyvszakértői szakvéleményt sem használhatják majd fel a bizonyítási eljárás során.
Az összeférhetetlenségére kedden, a szakértők meghallgatásának kezdetén hívta fel a figyelmet az egyik védőügyvéd. Mint kiderült, az egyik szakértő öt éve jogviszonyban áll a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó (QPT) Zrt. felszámolójával, ráadásul 2012-2014 között a cég ügyvezetőjeként dolgozott.
A QPT a Quaestor holdingcége volt (de például ez a cég tartotta fenn a társaság fiókjait is), felszámolása viszont a Quaestor Értékpapírt Zrt.-től külön zajlott. A Tarsoly Csaba volt Quaestor-vezér és tíz társa ellen folyó perben pedig sértettként vesz részt. A QPT felszámolása 2015 decemberében kezdődött, de nyár elejétől már az érintett felszámoló cég, a Kvantál biztosította a cég vagyonfelügyeletét.
A büntetőeljárásról szóló törvény vonatkozó rendelkezése alapján ez már önmagában felveti az elfogultság lehetőségét, a különös azonban az, hogy erre a kapcsolatra sem a szakértői vizsgálat kezdetekor, sem azóta nem derült fény.
A szakértőket a Magyar Könyvvizsgálói Kamara listájáról, véletlenszerűen választja ki az ügyészség, ám összeférhetetlenségét nemhogy a kiválasztáskor nem jelezte, de akkor sem, amikor a bíró a tárgyalóteremben rákérdezett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


