Ünnep
1956 - Emlékházat alakítottak ki Tóth Ilonka szülőházában
Az intézményt október 23-án, Tóth Ilonka születésének napján nyitották meg a látogatók előtt, a rendezvényen Wittner Mária '56-os halálra ítélt mondott ünnepi beszédet.
2016.10.23 00:30MTIEmlékházat és oktatóközpontot alakított ki a XVI. kerületi önkormányzat Tóth Ilonka, az 1956-os forradalom mártírjának szülőházában.
Tóth Ilonka a ma Árpádföldnek nevezett településrészen született, a forradalom idején ötödéves szigorló orvosként a Domonkos utcai kisegítő kórházat vezette, majd letartóztatták és 1957-ben szervezkedés, valamint gyilkosság koholt vádjával egy koncepciós perben halálra ítélték, és kivégezték.
A kerületi önkormányzat arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a civilek által létrehozott Tóth Ilonka Szülőházáért Alapítvány 2013-ban azért alakult meg, hogy ápolja a 24 évesen felakasztott lány emlékét. Javaslatukra az önkormányzat megvásárolta és teljes körűen felújította a medika szülőházát, amelyben egy oktatóközpontot is létrehozott, ebben bárki leróhatja kegyeletét a hősök és áldozatok előtt.
A tájékoztatás szerint a Tóth Ilonka Emlékház és büszkeségpont 150 millió forintos költséggel jött létre, amelyhez pályázat útján 50 millió forinttal járult hozzá az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott emlékbizottság.
Az intézményt október 23-án, Tóth Ilonka születésének napján nyitották meg a látogatók előtt, a rendezvényen Wittner Mária '56-os halálra ítélt mondott ünnepi beszédet.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:44 Jaroslaw Kaczynskit újra a fő lengyel ellenzéki párt elnökének választották
- 16:36 Budapest Büszkeség - Mi Hazánk: a párt feljelentést tesz a rendőrség ellen
- 14:42 Hegyi Zsolt: júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása
- 12:11 Made in USA? - Kínai másolatgyanúba keveredett a Trump Mobile új okostelefonja
- 11:51 Bár Trump az Irán elleni szankciók feloldását fontolgatta, de Ali Hamenei megszólalása után elállt ettől a tervétől
- 10:11 Irán kitiltotta a NAÜ vezetőjét nukleáris létesítményeiből - a kamerák is lekerülnek
- 9:50 NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06