Illegális bevándorlás
Csütörtökön kezdik toborozni a határokat védő rendőröket
Még nem tudnil, hogy hányan vállalnák ezt a munkát, a rendészeti szakközépiskolákba azonban évről évre sokszoros a túljelentkezés.
2016.08.31 10:09MTICsütörtökön kezdik toborozni azt a háromezer rendőrt, akit a határőrizet megerősítéséért akarnak szolgálatba állítani - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában szerdán.
Bakondi György elmondta: még nem tud beszámolni arról, hogy hányan vállalnák ezt a munkát, a rendészeti szakközépiskolákba azonban évről évre sokszoros a túljelentkezés, ezért a kormány bízik abban, hogy komoly lesz az érdeklődés, és lesznek alkalmas jelöltek.
A belbiztonsági főtanácsadó úgy fogalmazott, "mérhetetlenül nagy" a migráció "emberi utánpótlása": tömegek indulnak útnak afrikai és ázsiai országokból, az embercsempészek pedig lehetőséget látnak ebben.
Hangsúlyozta, hogy az illegális bevándorlók folyamatos nyomás alatt tartják a magyar határt, elsősorban Szerbiánál. Naponta átlag százan tesznek kísérletet arra, hogy erőszakkal, tiltott módon Magyarország területére lépjenek - tette hozzá.
Veszélyforrásként említette az Európai Unió és Törökország közötti megállapodás bizonytalanságát, valamint a líbiai helyzetet is, az afrikai államból ugyanis szavai szerint migránsok ezrei kelnek útra naponta.
A kormány megoldást keresett ezekre a problémákra, hogy meg tudja védeni az unió külső határát, ezért a migrációs válsághelyzet meghosszabbítása mellett döntött - idézte fel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
- 16:21 Változékony, gyakran csapadékos idő várható a héten
- 14:20 Boeing-karbantartási hiba miatt járatokat töröl a KLM
- 12:19 Donald Trump: eljöhet az az idő, amikor az Egyesült Államok felhagy a közvetítéssel
- 10:18 Pápaválasztás - Szerdán kezdődik a konklávé
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06