Terrorizmus
KKM: az európaiak biztonságánál semmi sem lehet fontosabb
Mindenkinek egyértelmű, hogy "Brüsszel eddigi bevándorlási politikája totális csőd", azonnali változtatásra van szükség, a káoszt a rendnek, a félelmet a biztonság érzésének kell felváltania.
2016.07.25 11:21MTIElfogadhatatlan, hogy az európai emberek mindennapjaiba beköltözött a félelem, éppen ezért vissza kell állítani a törvényes rendet, az európai emberek biztonságánál semmi sem lehet fontosabb - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) hétfőn az MTI-vel.
Az elmúlt napok történéseivel kapcsolatban kiadott közleményükben kiemelték: a magyar kormány megvédte az ország határait, itt "nem alakultak ki no-go zónák, a kerítés, az élőerős védelem és a jogszabályi szigorítások is a magyar emberek biztonságát szolgálják".
Mindenkinek egyértelmű, hogy "Brüsszel eddigi bevándorlási politikája totális csőd", azonnali változtatásra van szükség, a káoszt a rendnek, a félelmet a biztonság érzésének kell felváltania - hangsúlyozták.
A tárca kitért arra: a múlt pénteki müncheni támadás magyar áldozatának családja azt jelezte, hogy a gyermeket Magyarországon szeretnék eltemetni, és Szijjártó Péter tárcavezető döntésének megfelelően a KKM a szükséges anyagi támogatást biztosítja a családnak, a minisztérium átvállalja a hazaszállítás költségeit. Egyúttal a családot együttérzésükről biztosították, fájdalmukban osztoznak.
A KKM azt írta: a vasárnapi baden-württenbergi machetés támadást követően a stuttgarti főkonzulátus azonnal felvette a kapcsolatot a helyi hatóságokkal, és a rendőrség tájékoztatása szerint a sérültek között nincs magyar állampolgár.
A szintén vasárnapi, bajorországi robbantásos merényletben 12 ember sérült meg, hárman súlyosan, és a müncheni főkonzulátus a hatóságoktól azt a tájékoztatást kapta, hogy a sérültek között nincs magyar állampolgár.
A közleményben úgy fogalmaztak: Németországot az elmúlt héten négy súlyos támadás érte, és ezekben a nehéz időkben ismételten biztosítják a német népet a támogatásukról, arról, hogy Magyarország a németek mellett áll "ezekben a fájdalmas órákban".
A négyből két esetről tudható vagy feltételezhető, hogy bevándorlók iszlamista támadásáról van szó, két esetben pedig úgy tűnik, hogy "bevándorló hátterű embereknek - finoman szólva - beilleszkedési gondjaik voltak, ezek frusztrációt okoztak, és gyilkosságokhoz vezettek" - közölték.
Úgy vélték, mindez megerősíti a magyar kormányt az eddig is képviselt álláspontjában, miszerint "Európa határait meg kell védeni, a terrort és az erőszakot a kontinensen kívül kell tartani, gátat kell szabni az illegális bevándorlásnak".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


