Illegális bevándorlás
Kontrát: határozottan visszautasítjuk a HRW valótlan állításait
A Belügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint fel kell lépni a valótlan állításokkal szemben, amelyek Magyarország, a magyar hatóságok jó hírnevét sértik.
2016.07.14 18:04MTIEzért - mint mondta - a Human Rights Watch (HRW) megalapozatlan állításait is határozottan visszautasítjuk.
Az államtitkár csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján arra reagált, hogy a HRW nemzetközi jogvédő csoport szerdán közzétett beszámolójában azt írta: Magyarország határán zaklatják a migránsokat, rövid úton visszafordítják őket Szerbiába, egyes esetekben kegyetlen és erőszakos módon, anélkül, hogy mérlegelnék a menedékkérelmeket.
Kontrát Károly kijelentette: Magyarországot a schengeni határ megvédése és a menekültellátásban nyújtott teljesítménye miatt inkább dicséret illetné. Egyúttal azt is hangsúlyozta, hogy Magyarország demokratikus jogállam, ahol a törvény előtt mindenki egyenlő, a jogszabályok mindenkire vonatkoznak, ezeket mindenkinek be kell tartania, és ebből a jövőben sem engednek.
Kifejtette: Magyarország jelenleg is jelentős erőfeszítéseket tesz az EU külső határa, a déli határok és a magyarok védelméért, és ehhez elsősorban nemzeti forrásokat használ fel. Igénybe veszi ugyanakkor a nemzetközi kapcsolatokat is, így a nap folyamán Pintér Sándor belügyminiszter és Simicskó István honvédelmi miniszter Röszkén tárgyalt osztrák kollégáikkal, hogy összehangolják fellépésüket az illegális migrációval szemben Az osztrák miniszterek magyarországi egyeztetése a magyar fellépés elismerése is - vélekedett. Hozzátette: a schengeni határ eredményes megvédése Ausztriának is érdeke.
Az államtitkár közölte: Magyarország betartja a schengeni szabályokat és a genfi egyezményt, a HRW pedig azt kéri számon, hogy miért tartják be ezeket az előírásokat, miért nem elnézőek az illegális migránsokkal. A határátkelőhelyeken és a tranzitzónákban a legális belépés lehetősége adott, ahogyan a jogszerű menedékkérelem benyújtására is van lehetőség - mutatott rá.
Mint mondta, Magyarország jelentős terhet vállal, 140 ezer forintot költ havonta egy migráns ellátására, ami jóval meghaladja a magyar minimálbér összegét. Ezért az összegért a migránsok kapnak egyebek mellett szállást, naponta háromszor ételt, higiéniai csomagot, orvosi ellátást és szükség esetén gyógyszereket - közölte. Kontrát Károly véleménye szerint a Magyarország által nyújtott menekültügyi ellátás kiállja a próbát, ennél többet sehol nem kapnak a hasonló helyzetben lévők.
Kontrát Károly kitért arra: 2015-ben 5,4 milliárd forintot, idén eddig pedig 4,3 milliárdot költöttek a bevándorlók ellátására, és meglátása szerint ez olyan összeg, amelyet "nem kell szégyellni".
Az államtitkár azt is elmondta, hogy a magyar rendőrök idén 17 790 illegális bevándorlóval szemben intézkedtek, és négy esetben nyolc migráns tett panaszt bántalmazás gyanújával, de nem találták megalapozottnak ezeket a panaszokat. Az új szabályozás alapján 664 embert tartóztattak fel, ők önként, ellenszegülés nélkül eleget tettek a felszólításnak, és magyar területre kísérték vissza őket - magyarázta.
Kontrát Károly visszautasította azt az állítást is, hogy bántalmaznák a migránsokat. Mint mondta, humánus, méltányos eljárásban van részük.
Kérdésre közölte: a sorozatos bírálatok hátterében a kvótareferendum kiírása állhat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 0:00 Életbe lépett a Putyin által javasolt tűzszünet - Kijev elutasítja a békeajánlatot
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-kép miatt
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06