Illegális bevándorlás
Bakondi: újra élővé kell tenni a schengeni rendszer filozófiáját
A migrációs helyzet kezelésében alapvető megközelítésbeli változásra van szükség, újra "élővé" kell tenni a schengeni rendszer filozófiáját, miszerint a külső határokat védjük, s ezáltal a belső határokon nem szükséges ellenőrzés.
2016.06.21 15:29MTIEzt emelte ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója kedden az MTI-nek adott nyilatkozatában, miután részt vett a nyugat-balkáni illegális migrációt áttekintő tanácskozáson Budapesten.
Bakondi György azt mondta: a migrációs kérdésekkel foglalkozó tizenhárom ország - Ausztria, Bulgária, Csehország, Görögország, Horvátország, Lengyelország, Macedónia, Németország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Magyarország -, valamint az uniós határőrizeti ügynökség, a Frontex és az európai rendőrségi együttműködési szervezet, az Europol képviselőinek részvételével zajlott rendezvény eredményes lehet, mivel előkészítheti ezen országok illetékes politikai vezetőinek tanácskozását. Ez a főtanácsadó szerint áttörést hozhat a migráció elleni európai fellépésben, és abban is, hogy hatékony fellépést biztosítsanak a terrorveszély ellen, az állampolgárok biztonságának garantálása érdekében.
A mostani konferencia fontos szakmai lépés a határőrizetért felelős vezetők konzultációjában - fogalmazott Bakondi György, megjegyezve: a rendezvény jól illeszkedik a magyar kormány nemzetközi aktivitásához is, amelynek célja, hogy megszakítsák azt a folyamatot, amelynek nyomán tavaly több mint 2 millió olyan ember lépett az Európai Unióba, akinek identitása, illetve célkitűzése sem ismert.
A konferencián Papp Károly országos rendőrfőkapitány arról beszélt, hogy az illegális migrációval szembeni fellépés nemcsak határrendészeti, hanem bűnügyi, közrendészeti és idegenrendészeti feladat is. A komplex rendvédelmi feladat komplex válaszokat és fellépést kíván, ezért a bűnügyi és rendészeti munkának összehangoltnak kell lennie - mondta, példaként említve az embercsempész szervezetek elleni fellépést.
A rendezvényen kivetítőn idézték az Európai Parlament és az Európai Tanács 2016. március 9-én kiadott, a személyek határátlépésére irányadó szabályok uniós kódexéről szóló rendeletét, amely kimondja: "A határellenőrzés végrehajtása nem csupán azoknak a tagállamoknak az érdeke, amelyek külső határainál azt elvégzik, hanem valamennyi olyan tagállamé, amely belső határain megszüntette a határellenőrzést. A határellenőrzésnek elő kell segítenie az illegális bevándorlás és az emberkereskedelem elleni küzdelmet, és meg kell előznie a tagállamok belső biztonságát, közrendjét, közegészségügyét és nemzetközi kapcsolatait fenyegető veszélyeket."
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06