Hamis látszatott keltett: mintha áfát csalt volna
Kóka János pert nyert a Magyar Nemzet ellen
Kóka János kedden jogerősen pert nyert a Magyar Nemzet ellen - tájékoztatta az SZDSZ elnökét az ügyben képviselő Kárpáti Miklós az MTI-t.
2008.01.15 14:50MTIAz ügyvéd közleményében kitért arra, hogy a Fővárosi Ítélőtábla megállapította: a Magyar Nemzet olyan hamis látszatott keltett, mintha a politikus áfacsalásban vett volna részt. Kárpáti Miklós hangsúlyozta, hogy a döntés szerint a lap a pártelnök által felmutatott éttermi számlát abban a hamis színben tüntette fel, mintha annak eredetisége megkérdőjelezhető lenne.
A számláról a bíróság megállapította, hogy azt az abban megjelölt éttermet üzemeltető cég állította ki. Az ítélet a Magyar Nemzet szerkesztőségét helyreigazítás megjelentetésére és a perköltség megfizetésére kötelezte - szerepel az ügyvédi iroda kommünikéjében.
A lapot már korábban, decemberben is helyreigazításra és a perköltség megfizetésére kötelezték, amiért arról írt, hogy Kóka János egy hajón tartott magánrendezvényen számla és áfa nélkül akart fizetni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


