Emelkednek a jegy és bérlet árak is
Kocsis: sokkal nehezebb lesz refinanszírozni a BKV-t a válság miatt
Komoly nehézségeket okoz a főváros közlekedési társaságának, hogy jövőre refinanszírozni tudja saját működését. A világválság okozta nehézségekről Kocsis István, a BKV vezérigazgatója beszélt az MTI-nek a 4-es metró szerdán tartott nyomvonalbejárásán.
2008.11.05 18:06MTIA vezérigazgató elmondta: a vállalat idén a második félévben jutott hozzá 4,5 milliárd forintnyi hitelhez. A pénzt csak egyetlen bank volt hajlandó a cég rendelkezésére bocsátani. Jövőre viszont lejár több mint 11 milliárd forintos közép- és hosszú lejáratú hitelszerződés, így újabb forrásokat kell találnia a vállalatnak, hogy refinanszírozhassa kiadásait. Ez nem lesz egyszerű a mostani gazdasági helyzetben - tette hozzá Kocsis István.
A vezérigazgató rámutatott: hosszú távon csak a holdingrendszerre való átállás jelenthet kiutat a vállalat gazdasági nehézségeiből. "A cég járműparkja például olyan öreg, ami azonnali lépéseket követel." Viszont új buszok, villamosok vásárlására nincsen keret, tehát a megoldás a lízingrendszer alkalmazása lehet. Ennek bevezetéséhez azonban stabil üzleti eredményekre, a költségek átláthatóságára és maximális hatékonyságra van szükség - tette hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06