Terror vs. Rió
Nem valószínű terrortámadás a riói olimpián
Brazíliában az Iszlám Állam terrorszervezetnek gyakorlatilag nincs bázisa.
2016.04.13 07:37MTINagy Sándor Gyula, a Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatója kedden az M1 aktuális csatornán azt mondta: élnek Brazíliában muszlimok, de az iszlám radikalizmus eddig semmilyen formában nem jelent meg az országban, nem voltak terrorcselekmények, nincsenek szélsőséges imámok és "muszlim negyedek" sem, mint Párizsban vagy Brüsszelben.
Hozzáfűzte: ha érkezik néhány turistának álcázott terrorista, elképzelhető, hogy akár lőfegyverhez is juthatnak, de nagy, összehangolt támadást nem fognak tudni megszervezni, mert nincs meg az a kapcsolatrendszerük, infrastruktúrájuk, mint Párizsban vagy Brüsszelben.
A szakértő szerint a brazil hatóságok hasonló erőkkel készülnek a rend biztosítására az olimpián, mint a 2014-es futball-világbajnokságon, és utóbbin mintegy két és fél millió vendéget fogadott Brazília, az ötkarikás játékokra pedig egymillió turistát várnak. A komolyabb biztonsági kockázatokra a lehető legjobban fel lesznek készülve a brazilok - mondta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 15:00 Trump - Azonnali tűzszünetben állapodott meg India és Pakisztán
- 14:00 Hozz magaddal lapátot! - Elképesztő összefogás zajlik a Parajdi sóbánya megmentéséért - videók
- 12:50 Nyílt utcán, forgalomban csapott le a TEK egy ukrán állampolgárra a kémügy miatt - videó
- 10:46 Pakisztán védelmi minisztere - Jelenleg nincs napirenden az atomeszközök bevetése India ellen
- 8:42 Pakisztán nagyszabású katonai műveletet indított India ellen
- 6:38 Feszül a helyzet: India rakétákat lőtt három pakisztáni légibázisra
- 18:21 Könyvet írt a nő, akit elraboltak, megerőszakoltak, kibeleztek és félig levágták a fejét
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06