Nem dőlt el, mekkora legyen a kiadási plafon
Ötpárti egyeztetés lesz a költségvetési plafonról
Ötpárti egyeztetést tartanak az SZDSZ kezdeményezésére a párt által javasolt úgynevezett költségvetési plafontörvényről ma délután a Parlamentben.
2008.11.02 10:59MTIKóka János, a liberális párt frakcióvezetője pénteken az MTI-nek azt mondta, a mértékek nyitott kérdések, mert nem dőlt el, hogy jövőre, illetve az azt követő két évben mekkora legyen a kiadási plafon és vita van a Fidesz által javasolt Költségvetési Tanács, illetve az MSZP által tervezett Költségvetési Hivatal ügyében is.
A szocialisták az önkormányzatokra is kiterjesztenék a fegyelmezett gazdálkodás követelményét. Az MTI csütörtökön azt írta, hogy a hétfői parlamenti vitában derülhet ki, mi lesz a plafontörvény sorsa, ugyanis az SZDSZ, illetve az MDF szerint a javaslatot a Nemzetközi Valutalap szigorúbb feltételei miatt túlhaladta az idő, míg az MSZP hosszabb távon is szükségesnek tartja a kiadásokat szabályozó rendszert, a Fidesz pedig ragaszkodik az általa javasolt Költségvetési Tanács intézményéhez. A parlamenti pártok jelezték, hogy ott lesznek a mai egyeztetésen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06