Brüsszeli robbantások
Szijjártó: az EU ellen szólt a támadás
A brüsszeli támadás nem Belgiumnak, hanem az EU-nak szólt ezért indokolt az óvatosság, az elővigyázatosság és minden biztonsági intézkedés.
2016.03.24 14:52MTISzijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter budapesti sajtótájékoztatóján kiemelte: a magyar kormány a magyar emberek biztonságáért felelős, ezért minden terrorizmussal szembeni intézkedés indokolt, szükséges és kötelességük megtenni.
Azt is közölte: a belga hatóságok továbbra sem tudnak részletes információt adni az elhunytak személyazonosságáról és állampolgárságáról, így a hivatalos adatok szerint továbbra is két magyar sérültje van.
Kifejtette: az egyik sérült, egy nő, aki a repülőtéren sérült meg, egyes hírekkel ellentétben nem ott dolgozott, hanem épp elutazni készült onnan. Egy brüsszeli cég alkalmazottja, egy Brüsszelhez közeli kórházba került, ahol megműtötték, most megfigyelés alatt tartják. A másik sérült az EU melletti állandó magyar képviselet alkalmazottja, ő a metróállomáson sérült meg. Egy brüsszeli kórházban ápolják, az állapota súlyos, de stabil, remény van a teljes felépülésre, de ez várhatóan hosszú időt vesz igénybe.
Szijjártó Péter közölte: a belga külügyminisztériummal és a belga belügyminisztérium krízisközpontjával a magyar nagykövetség folyamatos kapcsolatban áll, de ők is a belga nyomózó hatóságok tájékoztatására várnak, így egyelőre nincs részletes információ az áldozatok kilétéről vagy állampolgárságáról.
A külügyminiszter hangsúlyozta: a történtek remélhetőleg végre kijózanító hatással lesznek "a képmutató európai politikára", hogy a kontrollálatlan bevándorlási hullám növeli a kontinens terrorfenyegetettségét és rontja a közbiztonságot. A korábban többször dicsért integrációs eredmények is kérdőjelesek, sok esetben ugyanis kudarcot vallottak azok a folyamatok, amelyek a korábban bevándoroltak európai integrációját célozták, és ezt be kell látni - közölte. Hozzátette: nem akarunk párhuzamos társadalmakat Európában, olyan helyeket, ahova a rendőrök sem nagyon akarnak bemenni.
Szijjártó Péter azt mondta: javítani kell az európai szolgálatok közötti információáramlást. Új korszak kezdődött, a terrorfenyegetettség itt él velünk a mindennapokban - vélekedett.
Az utazóknak azt a tanácsot adta, hogy a szigorított ellenőrzések miatt a szokottnál hamarabb érjenek ki a repülőterekre és indulás előtt regisztrálják utazásukat a konzuli szolgálat honlapján.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06