Nem érint senkit hátrányosan
Változik a családi pótlék kifizetése
Január elsejétől fokozatosan átveszi a családi pótlékok kifizetését a Magyar Államkincstár, így a legalább 100 főt foglalkoztató cégek fokozatosan kivonulnak a rendszerből; a változás a családok harmadát érinti, a többieknek eddig is az államkincstár utalta a pénzt.
2008.01.15 07:31NépszavaA módosítás, melyet fokozatosan vezetnek be, egyetlen családot sem érint hátrányosan - jelentették ki a lap kérdésére a szociális tárcánál. A tájékoztatás szerint a legalább 100 főt foglalkoztató cégeknél januárban történik meg az átállás, az ott dolgozók a decemberi család pótlék januárban esedékes összegét még munkahelyüktől, a januárra járó, februárban esedékes összeget viszont már az államkincstártól kapják. A 200 és 500 munkavállalót foglalkoztatókat februárban érinti a változás, a nagyobb foglalkoztatók kezéből pedig márciusban kerül ki az utalás. A tárcánál kijelentették, a családtámogatási eljárások egységesítésével, a céges kifizetőhelyek megszüntetésével az ügyintézés gyorsabb, korszerűbb, a támogatások felhasználása pedig ellenőrizhetőbb lesz. A törvénymódosítással a csődbe ment munkahelyen dolgozók sem kerülnek többet kellemetlen helyzetbe, és a munkahelyváltás miatt sem kell több hónapig várni a pénzre. Hozzátették: az ellátás folyósításának időpontja is egységes lesz, a munkahelyeknél ugyanis a munkabér kifizetésével egyidejűleg utalták a családi pótlékot, míg az államkincstárnak a jogszabály szerint bankszámlára utaláskor 3-áig, postai kifizetés esetén pedig 10-éig kell folyósítania az ellátást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


