Balog Zoltán
Otthonteremtési támogatás: év végéig meglesznek az új részletszabályok
Balog szavai szerint gyakorlatilag ajándékba ad egy lakást a magyar kormány az egyik konstrukcióban.
2015.12.22 09:44MTI
Forrás: tovaros.hu
Még december végéig megszületnek az új otthonteremtési támogatás részletszabályai - közölte az emberi erőforrások minisztere a TV2 Mokka című műsorában kedd reggel.
Balog Zoltán jelezte: a konstrukció még nem végleges, de "az alapirányok megvannak", és még ebben az évben ismertetik a részleteket is.
Mint mondta, a három gyermeket vállaló vagy három gyermeket nevelő családok 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapnak, valamint további 10 millió forint garantált 3 százalék alatti hitelt és - amennyiben ők építkeznek - még 5 millió forint áfavisszaigénylést vehetnek igénybe. Szavai szerint gyakorlatilag ajándékba ad egy lakást a magyar kormány ebben a konstrukcióban.
A miniszter kérdésre válaszolva elmondta: egyedülállókra is vonatkozik a konstrukció. A kormány azt szeretné, ha házastársak igényelnék az otthonteremtési kedvezményt, de igényelheti egyedülálló is - fűzte hozzá.
Arra a felvetésre, hogy mi történik akkor, ha valakinek már van két gyermeke és vállal egy harmadikat, azonban nem tudja teljesíteni a vállalást, Balog Zoltán elmondta, ez például egy olyan kérdés, amelyet még pontosítani kell. Hozzátette: "úgy korrekt", ha valamiféle visszafizetés történik, például a két gyermekre járó családi otthonteremtési kedvezményt az állampolgár "megtarthatja" és ennek, valamint a három gyerekért járó támogatásnak "a különbségét" kellene visszafizetnie.
Jelezte: nem esik majd azonos megítélés alá, ha valaki önhibájából vagy önhibáján kívül nem teljesíti a vállalást, azokban az esetekben, ha valaki "bemondta" és mégsem vállal gyermeket, büntetőkamattal kell visszafizetnie a pénzt.
Balog Zoltán hangsúlyozta: a támogatás célja, hogy azoknak is lehessen önálló egzisztenciájuk, akiknek a jövedelmük, alacsonyabb bérük miatt erre nincs lehetőségük.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


