Illegális bevándorlás
Vádemelési javaslat a röszkei átkelőnél történt zavargás ügyében
Vádemelést javasol tizenöt ember ellen a rendőrség a röszkei átkelőnél szeptemberben történt zavargás miatt.
2015.12.16 16:08MTIVárkonyi Gergely, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a Röszke-Horgos közúti határátkelőhelyen szeptember 16-án délután a határ szerb oldalán gyülekező tömeg erőszakosan kísérelte meg átlépni a magyar államhatárt. Többen kövekkel, fadarabokkal, palackokkal dobálták meg a magyar oldalon álló rendőröket, és kitörték az átkelőt lezáró kaput.
A határzár - tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett - tiltott átlépésének megalapozott gyanúja miatt 15 migráns ellen indult büntetőeljárás - közölte a szóvivő.
A rendőrség a napokban befejezte a nyomozást, és az ügy iratait vádemelési javaslattal megküldte a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészségnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


