Illegális bevándorlás
Lomnici Zoltán: nemzetközi egyezményt és uniós alapszerződést is sértene a kvótarendszer
Lomnici Zoltán alkotmányjogász szerint nemzetközi egyezményt és az uniós alapszerződést is sértené a kvótarendszer, mert nem lehet menekülteket a mozgásukban korlátozni.
2015.12.05 09:54MTIAz M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában Lomnici Zoltán azt mondta, ha az alapjogi biztos megkeresésére az Alkotmánybíróság Magyarországon úgy dönt, hogy az alaptörvénnyel nem egyeztethető össze a tanácsi határozat, akkor az Európai Bíróságon nyerhet is Magyarország.
Elmondta még, hogy a keresetben semmisségi okot kell megjelölni, a szlovákok, akik szintén megtámadták a kvótarendszert, hatot jelöltek meg. Szerinte a szlovákok megalapozottan támadták meg a rendszert, az unióban "kvázi precedensjog" van, ezért "nyert ügyünk" lehet. Hozzátette, ha döntést születik az visszamenőleges hatályú, mindenkire kötelező lesz, és ebben a kérdésben többször nem lehet már döntést hozni.
Magyarország csütörtök délután hivatalosan is megtámadta az Európai Bíróságon tíz - tartalmi is eljárásjogi - érvre hivatkozva a kötelező betelepítési kvótákról szóló uniós határozatot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:02 Az amerikai légierő sikeres csapást mért Iránra
- 6:16 Baleset a budaörsi repülőnapon: nézőkre dőlt egy LED-fal, hárman kórházba kerültek
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
- 18:53 Újabb idegenhonos faj bukkant fel az Alcsi Holt-Tiszán - már szaporulat is bizonyítható
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06