Fejlesztés
Nyolcszázmilliós fejlesztés fejeződött be a karcagi kórházban
Felújították és bővítették a régi, még 1973-ban létrehozott pszichiátriai épületet, mintegy háromezer négyzetméteren.
2015.11.23 05:34MTIBefejeződött a rehabilitációs szolgáltatás fejlesztése a karcagi Kátai Gábor Kórházban, a beruházás az Észak-alföldi Regionális Operatív Program (ÉAOP) keretében elnyert több mint 806 millió forintos támogatásból valósult meg - közölte az intézmény az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint felújították és bővítették a régi, még 1973-ban létrehozott pszichiátriai épületet, mintegy háromezer négyzetméteren.
A felújított épületrész földszintjére kerültek a járóbeteg-ellátást biztosító kardiológiai, pszichiátriai és mozgásszervi rehabilitációs rendelők, valamint a kapcsolódó kiszolgálóhelyiségek. Az első emeleten a korábbi 27 ágy helyett ma már 36 ágyas elhelyezésre van lehetőség a pszichiátriai rehabilitációs osztályon, a második emeletre pedig a 48 ágyas mozgásszervi rehabilitációs osztály került. A betegszobák háromágyasak lettek és valamennyihez vizesblokk kapcsolódik - olvasható a közleményben.
Az elnyert összegből mintegy 100 millió forint értékben számos, a rehabilitációs munkához szükséges műszert, a gyógytornához és az izokinetikus terápiához használt eszközöket és alapvető informatikai berendezéseket is beszereztek.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


