Főgáz, fonódó
Hamarosan újra lesz gáz a Bécsi úti társasházakban
A Fővárosi Önkormányzat kiemelt projektet indított a budai fonódó villamoshálózat kiépítéséért, annak során gázvezeték-építéssel járó közműáthelyezésekre is szükség volt.
2015.11.17 11:57MTI
Továbbra is szünetel a gázszolgáltatás egy budapesti, III. kerületi társasházban a budai fonódó villamoshálózat kiépítése során végzett közműáthelyezések után, de a szolgáltató azt ígéri, hamarosan az utolsó érintett épületet is visszakapcsolják a hálózatba, és ezzel megnyugtatóan lezárul a Bécsi úti társasházak ügye.
A Főgáz Földgázelosztási Kft. az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében kiemelte: minden esetben a fogyasztók biztonságát tartja szem előtt.
A társaság felidézte: a Fővárosi Önkormányzat kiemelt projektet indított a budai fonódó villamoshálózat kiépítéséért, annak során gázvezeték-építéssel járó közműáthelyezésekre is szükség volt. A munkálatokat tavaszra tervezték, a fűtési szezonon kívülre, azonban a projekt jelentős csúszása miatt azokat csak fél évvel később lehetett elvégezni.
Hozzátette, hogy az átkötési munkálatokat követő nyomáspróbán a szakemberek megállapították, több óbudai társasház régi, elavult vezetékrendszere időközben szivárogni kezdett, így a lakók életének védelméért azokat nem lehetett visszakapcsolni a hálózatra.
A közlemény szerint az Első Nemzeti Közműszolgáltató (ENKSZ) Zrt.-hez tartozó kft. munkatársai előzetes tájékoztatás mellett rendkívüli lakógyűlésen is bemutatták a kialakult helyzetet, és az elmúlt időszakban azon dolgoztak, hogy a lakók biztonságos gázellátása megoldott legyen a Bécsi út több társasházában.
A gyors javítási munkálatoknak köszönhetően a Bécsi út 88., 90. és 95. szám alatti társasházat a múlt héten visszakapcsolták a hálózatra, míg a 92. szám alatti társasház esetében rendkívüli hétvégi munkavégzést rendelt el a társaság, hogy mielőbb újra elérhető legyen a szolgáltatás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:45 Sírva fakadt egy indiai turista, miután marhahúsos hamburgert kapott egy malajziai McDonald's-ban
- 21:02 Soha nem látott hőség tombol Európában - a rendőrség a vízágyúkat is beveti
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


