Kósa Lajos
Kémkedés miatt még senkinek nem kérték a mentelmi joga felfüggesztését
"A Jobbik nem tud mit kezdeni ezzel az üggyel, ezért mindenkit megvádol, mert ha mindenkit megvádolnak, akkor kevésbé feltűnő, hogy ennek a konkrét ügynek a főszereplője a Jobbik."
2015.10.21 09:53MTI
Forrás: Youtube
Kémkedés miatt még soha sehol nem kezdeményezték magyar megválasztott képviselő mentelmi jogának felfüggesztését - mondta Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában annak kapcsán, hogy Kovács Béla jobbikos európai parlamenti (EP) képviselő mentelmi jogát a múlt héten felfüggesztette az EP.
Arra a kérdésre, hogy miért korrupciós ügynek és nem kémkedésnek nevezi az ügyet, Kósa Lajos azt mondta: szerinte a politikai korrupció legsúlyosabb példája az, ha egy külföldi hatalom megvásárol egy képviselőt és azon keresztül lefizet egy pártot.
Vona Gábornak arra a megjegyzésére, hogy "nemcsak az Országgyűlés a korrupció melegágya, hanem (...) az egész rendszer, maga az igazságszolgáltatás, az ügyészség mind-mind rendelkezik olyan pontokkal, ahol a különféle korrupciós ügyeket el lehet mismásolni, el lehet takarni, az eljárásokat meg lehet akasztani", Kósa Lajos azt mondta: a Jobbik nem tud mit kezdeni ezzel az üggyel, ezért mindenkit megvádol, mert ha mindenkit megvádolnak, akkor kevésbé feltűnő, hogy ennek a konkrét ügynek a főszereplője a Jobbik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


