Jogszabályváltozások
Szeptember 1-jétől a bölcsődések és az óvodások 90 százaléka ingyen étkezik
A bölcsődések és az óvodások 90 százalékának ingyenes étkezést biztosítanak az intézményekben keddtől, ez az arány eddig 27 százalék volt.
2015.08.30 09:40MTI
freedigitalphotos.net/adam
Ez azt jelenti, hogy 321 ezer gyermek után nem kell étkezési díjat fizetni szeptembertől a bölcsődékben és az óvodákban.
A szeptember 1-jétől kiterjesztett ingyenes gyermekétkeztetéssel egy olyan család, amely eddig nem kapott ilyen támogatást, havonta gyermekenként 7-10 ezer forintot takaríthat meg a kormányszóvivő korábbi közlése szerint.
A 2016-os költségvetésben 71,7 milliárd forintot biztosítottak a gyermekétkeztetésre.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:45 Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord
- 8:44 Kereskedelmi repülőjárattal érkezett az első ebolás Franciaországba
- 6:43 Tilos jelzésen haladt át szerelvényével az angliai vasúti balesetben meghalt mozdonyvezető
- 20:42 Torinóban egymást követik az áramszünetek
- 18:41 Ebola - Franciaországban azonosították az első esetet
- 16:40 Allianz: csaknem 1200 teherhajó vesztegel az Perzsa-öbölben
- 14:40 Az EU repülésbiztonsági ügynöksége meghosszabbította a biztonsági figyelmeztetést
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


