Felvételi
Több mint négyezren nyertek felvételt a Corvinusra
Több mint négyezer jelentkező nyert felvételt a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) képzéseire.
2015.07.23 21:52MTI"A magyar felsőoktatás gazdaság-, agrár- és társadalomtudományi zászlóshajójának számító" egyetem hat karára a most befejeződött felvételi eljárásban 4042 jelentkező nyert felvételt, ami közel ötszázalékos növekedést jelent az előző évhez képest" - olvasható a BCE közleményében.
A legtöbb hallgató a Gazdálkodástudományi Karon kezdheti meg tanulmányait szeptemberben.
A felvett jelentkezők mintegy hatvan százaléka a gazdaságtudományi, több mint húsz százaléka agrártudományi és több mint 15 százaléka társadalomtudományi képzésekre nyert felvételt.
Az egyetemre jelentkezők körében minden képzési terület és képzési szint esetében nagy volt a verseny, hiszen a mintegy 12 ezer jelentkező több mint egyharmada nyert felvételt - írták.
Mint olvasható, a felvettek háromnegyede alapképzésre, egynegyede mesterképzésre jutott be. A mesterképzéseken közel ezer hallgató kezdheti meg tanulmányait szeptemberében.
A közlemény szerint "töretlen a hallgatói érdeklődés" az agrárszakok iránt is: az erre a területre felvettek létszáma a BCE-n az országban a legmagasabbak között van.
A felvett jelentkezők között a tavalyi évihez közel azonos a támogatott hallgatók aránya: az állami ösztöndíjas képzésekre jutott be 2015-ben a felvettek 73 százaléka - írták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


