Vészkorszak
Holokauszt-emlékhelyet avattak Debrecenben
Gyászistentiszteletet tartottak és holokauszt-emlékhelyet avattak vasárnap a vészkorszak debreceni áldozatainak emlékére a helyi Pásti utcai ortodox zsinagóga udvarán.
2015.06.28 14:00MTIAz emlékfalra a holokauszt hatezer debreceni zsidó áldozatának nevét vésték fel, az emlékmű országosan egyedülálló módon a magyar kormány, a debreceni önkormányzat és a helyi zsidó hitközség együttműködésével, a Teva Gyógyszergyár Zrt. támogatásával készült el - jelentette be Horovitz Tamás, a Debreceni Zsidó Hitközség elnöke.
Kósa Lajos (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő, Debrecen volt polgármestere kiemelte: az, hogy az emlékmű a város és a zsidó hitközség összefogásával jött létre, jelzi: a fájdalom, az emlékezés közös ügyünk.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:26 Megkapta a legmagasabb orosz állami kitüntetést Szergej Lavrov
- 22:24 Nem mindig szűrik ki a poggyászokba rejtett robbanóanyagokat a belgiumi Charleroi repülőterén
- 20:23 Magyar-török - Sérülések és eltiltások nehezítik a kétgólos hátrány ledolgozását
- 18:22 Újvidéki tragédia - Meghalt a novemberi baleset egyik súlyos sérültje
- 16:21 Újraindult a Heathrow repülőtér forgalma, a vizsgálat nem talált gyanús körülményeket
- 14:20 Szankcionálták a Pride betiltása miatt tiltakozó képviselőket
- 12:15 ÉKM: feladja a leckét a szakembereknek a Magyar Rádió atombunkere
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06