Végső elhelyezésre kerül az atomhulladék
Hétfőn adják át a radioaktív hulladéktárolót Bátaapátiban
Hétfőn ünnepélyesen felavatják a Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló felszíni létesítményeit Bátaapátiban; a tároló a Paksi Atomerőműből származó kis- és közepes aktivitású atomhulladék végső elhelyezésére szolgál.
2008.10.05 09:15MTIA teljes befejezéséig az eddigiekkel együtt 38 milliárd forintba kerül a beruházás és a korábbi években további 30 milliárd forintot költöttek a kutatásra és az előkészületekre.
A 38 milliárd forint ráfordítás a Központi Nukleáris Pénzügyi Alapból származik. Az alapba azok a vállalkozások és intézmények fizetnek bizonyos összeget, amelyeknél radioaktív hulladék keletkezik.
Az alapban jelenleg felhalmozott befizetések nagysága közel 115 milliárd forint, a legnagyobb befizető a Paksi Atomerőmű Zrt. évi mintegy 23 milliárd forint összeggel.
A hulladéktároló beruházója és üzemeltetője a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Non-profit Kft. (RHK).
Hegyháti József, az RHK ügyvezetője korábban elmondta, hogy a Bátaapátiban lévő kis- és közepes aktivitású radioaktívhulladék-tároló teljes befejezése 2010 után várható.
Ezt követően kerülhet napirendre a nagy aktivitású hulladékok végső elhelyezésének kérdése.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


