EU-Latin-Amerika-csúcs
Orbán Viktor és Szijjártó Péter folytatta brüsszeli tárgyalásait
Orbán Viktor miniszterelnök és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter több külön egyeztetést is folytatott a Brüsszelben zajló Európai Unió-Latin-Amerika-csúcstalálkozó keretében.
2015.06.11 11:00MTI
Orbán Viktor csütörtök reggel a visegrádi országok egyeztetésén vett részt, ahol nagy hangsúlyt kapott a bevándorlás kérdése - mondta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.
Hozzátette: Szijjártó Péter Ana María Sánchez perui külügyminiszterrel folytatott tárgyalásokat a Csendes-óceáni Szövetséghez való magyar megfigyelői csatlakozásról, amit a szövetség dél-amerikai tagjai támogatnak, és várhatóan július elején születik róla döntés.
A megbeszélésen elhangzott: Peru a világ egyik legnyitottabb gazdaságával rendelkezik, több szabadkereskedelmi megállapodása is van, és Magyarországnak az az érdeke, hogy az EU-val kötött perui szabadkereskedelmi egyezmény is mielőbb hatályba lépjen.
Szijjártó Péter a tárgyaláson emlékeztetett, hogy Magyarország az ehhez szükséges ratifikációs lépést már megtette, és sürgeti uniós partnereit, szintén hagyják jóvá a megállapodást.
Az Eximbank 300 millió dolláros hitelkeretet nyitott magyar vállalatok támogatására a perui piacon, egyúttal megállapodás született 20 perui ösztöndíjas fogadásáról - összegezte az elhangzottakat Havasi Bertalan.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:00 Megszavazták a britek, hogy a gyógyíthatatlan betegségben szenvedők segítséggel vethessenek véget életüknek
- 22:03 Végvári Janka lett Magyarország Szépe
- 20:01 Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- 18:59 Az EU diplomáciai megoldást sürget az amerikai légicsapások után
- 16:56 Putyin: a piszkos bomba bevetése Kijev utolsó hibája lenne
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06