Ne maradjon néma
"Legfőbb ideje, hogy az EPP vezetése fellépjen Orbánnal szemben"
A liberális EP-frakcióvezető Orbán Viktor támogatásának a megvonására szólítja fel az Európai Néppártot.
2015.04.29 17:27MTIOrbán Viktor támogatásának a megvonására szólította fel szerdán a jobbközép, kereszténydemokrata irányzatú Európai Néppártot (EPP) Guy Verhofstadt, az Európai Parlament (EP) liberális frakciójának elnöke.
"Meddig tagadja még meg saját elveit az EPP Orbán folyamatos támogatásával?" - tette fel a kérdést Verhofstadt, közleményének címében.
A flamand liberális politikus - volt belga miniszterelnök - a magyar kormányfő által a halálbüntetéssel kapcsolatban tett kijelentés, illetve a menekültügyben kifejtett álláspont és a nemzeti konzultáció meghirdetése - Verhofstadt megfogalmazásában az "idegengyűlölő levelezés" - kapcsán felszólította az Európai Néppártot: "ne maradjon néma a Fidesz vezetőjének újabb demokráciaellenes lépése nyomán".
"Az Orbán-kormányt ma nem fogadnák be az Európai Unióba, ha most kérvényezné a tagságot. Orbán kijelentései szembe mennek azokkal az alapértékekkel, amelyeket Európa képvisel. Ha az Európai Néppárt komolyan veszi a saját kiáltványát, akkor legfőbb ideje, hogy az EPP vezetése fellépjen Orbánnal szemben" - fogalmazott Verhofstadt.
Sophie in ´t Veld holland liberális EP-képviselő, a frakció elnökhelyettese ehhez hozzátette: Manfred Weber, az EP néppárti frakciójának vezetője ezt "hazai politizálásnak" igyekszik beállítani, de "az ügy az európai integráció szívét, a közös értékek fenntartását érinti".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


