A következő uniós ciklusban
Több mint 1200 milliárd forint jut település- és területfejlesztésre
Megyei fejlesztési területekre 850 milliárd forint, városfejlesztésre pedig 380 milliárd forint jut a 2014 és 2020 közötti költségvetési ciklusban.
2015.04.24 17:12MTIA Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében megyei fejlesztési területekre 850 milliárd forint, városfejlesztésre pedig 380 milliárd forint jut a 2014 és 2020 közötti költségvetési ciklusban - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságtervezésért és versenyképességért felelős helyettes államtitkára a 21. Urbanisztikai Konferencián pénteken Budapesten.
Turóczy László kifejtette: folytatódnak az infrastrukturális beruházások, ugyanakkor az operatív programok mindegyikében kiemelt jelentősége van a gazdaságfejlesztésnek, a Magyarország által felhasználható 21,5 milliárd euró kohéziós forrás több mint harmadát, 34,6 százalékát a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programokra (GINOP) fordítják.
Szaló Péter, a Belügyminisztérium szakmai főtanácsadója előadásában részletezte a minisztérium által koordinált, egymilliárd forint támogatást kapott projektet, melyben olyan integrált településfejlesztési stratégiákat dolgoztak ki, amelyek kis- és középvárosokban (fővárosi kerületekben) hozzájárulnak a fenntartható településfejlesztéshez.
Hangsúlyozta, hogy a gazdasági, társadalmi és területi összetartást célzó kohéziós politika csupán egy eszköz a stratégia végrehajtásához, az önkormányzatoknak a tervezésben és a végrehajtásban is aktívan szerepet kell vállalniuk, a településfejlesztést nem szabad csak kipipálandó feladatnak tekinteni.
A Magyar Urbanisztikai Társaság (MUT) által rendezett konferencián többek között hazai és nemzetközi várostervezők, építészek és szakemberek a várostervezés - globális átrendeződés következtében kialakult - szerepéről, a társadalomban elfoglalt helyéről, valamint kihívásairól tartottak előadást, továbbá átadták a Hild-díjakat.
A MUT idén Schneller Istvánnak, Budapest rendszerváltó főpolgármester-helyettesének, majd 12 éven át a főváros főépítészének, Phillip Frigyes főépítésznek, valamint Lantay Attila építésztervezőnek és állami főépítésznek ítélte a díjat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


