Első fokon
Hat évet kapott a hódmezővásárhelyi lottózó kirablója
Hat év börtönbüntetéssel sújtotta a Hódmezővásárhelyi Járásbíróság első fokon azt a férfit, aki 2013 végén kirabolt egy lottózót az alföldi városban.
2015.02.19 11:39MTIJuhászné Prágai Erika, a Szegedi Törvényszék szóvivője elmondta: a bíróság rablás bűntettében mondta ki bűnösnek a férfit. Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője pedig elsődlegesen felmentés, másodlagosan enyhítés érdekében fellebbezést jelentettek be, így a döntés nem jogerős.
Az ítélet szerint 2013. december 18-án este a vádlott azzal az elhatározással ment be az egyik hódmezővásárhelyi lottózóba, hogy pénzt szerez. A helyiségbe lépve szó nélkül rátámadt az ott tartózkodó üzletvezetőre, többször ököllel arcon ütötte a nőt, hogy a bevétel átadására kényszerítse. A sértett az utcára próbált menekülni, miközben a vádlott a pult mögötti fiókból magához vett több mint 300 ezer forintot, majd futva távozott. A sértett nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A jelenleg 23 éves férfit a bűncselekmény után három héttel fogták el a rendőrök.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:07 Pakisztán újabb rakétatesztet hajtott végre a fokozódó indiai feszültség közepette
- 6:54 Orosz Igla-S légvédelmi rakétákat kapott India a Pakisztánnal fokozódó feszültségek közepette
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
- 16:21 Változékony, gyakran csapadékos idő várható a héten
- 14:20 Boeing-karbantartási hiba miatt járatokat töröl a KLM
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06