Javul a betegellátás
635 milliós fejlesztés a mosonmagyaróvári kórházban
Felújították a Mosonmagyaróvári Karolina Kórház-Rendelőintézet rehabilitációs osztályát és sürgősségi betegellátót hoztak létre; a 635 millió forintos fejlesztés új távlatokat nyit az intézmény számára.
2015.01.22 16:17MTIZombor Gábor, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára a csütörtöki átadón kifejtette: az országban 160 egészségügyi intézményben 400 milliárd forint értékben zajlanak fejlesztések.
A következő évben az lesz a feladat, hogy regionális szinten határozzák meg a vezetők azokat az együttműködési területeket és feladatokat, amelyek révén hosszú távon tudnak magas színvonalon működni - hívta fel a figyelmet az államtitkár. Ehhez kiváló alapot jelentenek a mosonmagyaróvári kórházban az elmúlt években mintegy kétmilliárd forint értékben megvalósult fejlesztések - tette hozzá.
Nagy István a térség fideszes országgyűlési képviselője, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára úgy fogalmazott, hogy a folyamatosan fejlődő intézmény "az itt élők biztonságát szolgálja".
Bertalan István, a kórház főigazgató főorvosa elmondta, hogy a sürgősségi osztályt négyszázmillió forintból alakították ki. A cél az volt, hogy eleget tegyenek az egészségügyi reform keretében meghatározott, úgynevezett egyenletes területi lefedettségnek, vagyis 15 percen belül kiérkezzen a beteghez a mentő, a kórházba érve pedig megfelelő színvonalú ellátást kapjon. Ennek része az is, hogy ha kell, akkor 15-30 percen belül CT-vizsgálatot tudjanak végezni, amihez egy korszerű berendezést is beszereztek.
A betegellátás színvonalát növeli, hogy kiépítették az egykapus sürgősségi belépési rendszert, akadálymentesítették az épületet és korszerűsítették az informatikai hálózatot.
Az MTI kérdésére a főigazgató főorvos elmondta, hogy tavaly mintegy 25 ezer beteg fordult meg a szakambulanciákon, amelyek sürgősségi fogadóhelyekként is működtek. Az új osztályon naponta negyven-ötven betegre számítanak, akiket három szakorvos fog ellátni.
A rehabilitációs osztályt 235 millió forintból korszerűsítették: nyolcról tizennégyre nőtt a kórtermek száma, amelyekben egyidejűleg 54 mozgásszervi betegségben szenvedőt tudnak gyógyítani, és új eszközöket, egyebek mellett végtagmozgató berendezéseket szereztek be.
A sürgősségi osztály kialakítását és a rehabilitációs osztály korszerűsítését az Új Széchenyi Terv támogatta.
A Mosonmagyaróvári Karolina Kórház-Rendelőintézet 26 település mintegy 76 ezer lakosát látja el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
- 12:01 Hőség - Szombattól harmadfokú a hőségriasztás
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


