Megtakarítás
Így maradhatnak a magánnyugdíjpénztárak
Alacsony összegű, előre fizetett tagdíjat javasolnak.
2015.01.20 14:46MTIMiután áprilistól a magánnyugdíjpénztáraknak el kell érniük a 70 százalékos tagdíjfizetési arányt, a pénztárak havi 200-1000 forintos tagdíjat határoztak meg, amelyet többségük egy évre előre kér a tagoktól - közölte a piac 93 százalékát képviselő három pénztár kedden az MTI-vel.
A Budapest, a Horizont- és a Szövetség Magánnyugdíjpénztár közös közleménye kiemeli: az új előírások miatt a rendszer nem tűri meg tovább a "potyautasokat", mert ha a tagdíjfizetők aránya nem éri el a kívánt szintet, akkor a jogszabály írja elő a pénztár végelszámolását.
A pénztárak azoknak a tagoknak, akik nem hajlandóak tagdíjat fizetni, javasolják, hogy lépjenek vissza a társadalombiztosítás rendszerébe.
A közlemény szerint a magánnyugdíj-pénztári rendszer alapos és átfogó átalakításra szorul, mert a jelenlegi változások nem szolgálják a hosszú távú fenntarthatóságot. Ezért rövidesen szabályozási javaslattal állnak elő. Ennek egyik eleme lesz az, hogy a magánnyugdíj-megtakarításokat - azok tulajdonosai - helyezzék át önkéntes nyugdíjpénztári számlára. A másik elem pedig a járadékfizetés átalakítása lesz.
A javaslatot eljuttatják majd az összes parlamenti párt képviselőjének, remélve azt, hogy a pénztárakról újra párbeszéd indulhat - áll a közleményben.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
- 16:44 Nőtt a Mazda eladása az év első öt hónapjában
- 14:42 E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
- 12:42 ÉKM: forgalomterelésekkel folytatódik a Mohácsi Duna-híd és a kapcsolódó úthálózat fejlesztése
- 10:39 Agrárminisztérium: közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat
- 8:39 NAV: már nem hozhatók be szabadon a műtárgyak, régiségek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06