Bontás-építés
Pécsi magasház: utakat újítanak fel a maradványaiból
Hetven kisebb utcát újítanak fel Pécsen harminc kilométer hosszan a több mint húsz esztendeje lakatlanul álló magasház bontásakor keletkező törmelékből - jelentette be csütörtökön a város fideszes polgármestere.
2014.10.09 16:47MTI
Fotó: Facebook/Pécsi "Magasház" Örökké
Páva Zsolt, a város fideszes polgármestere. utalt arra, hogy néhány hónapja visszaszerezte a város a magasház tulajdonjogát, és a közbeszerzés lezárultával még az idén hozzákezdenek a szellemház bontásához. Hozzátette: az önkormányzat számára kézenfekvő volt, hogy helyben kell hasznosítani a bontási anyagokat azokban a kisebb utcákban, amelyeknek nincs szilárd burkolatuk. A magasház a betonelemeinek ledarálásából keletkező betonzúzalékot elsősorban földutak stabilizálására használják.
A városvezető azt mondta, nem csak a közlekedést könnyítik meg a beruházásokkal, az útfelújítási programmal megakadályozható a hirtelen esőzés utáni útkárosodás is.
A pécsi önkormányzat júliusban írta ki a közbeszerzést a magasház bontására, miután garanciát kapott a munka állami finanszírozására. Az ajánlatok értékelése hamarosan lezárul, és eredményt hirdethetnek.
A magasház az 1970-es évek közepén épült, de vázszerkezetének korróziója miatt idővel életveszélyessé vált, ezért 1989-ben ki kellett üríteni. A Baranya Megyei Kormányhivatal tavaly ősszel adott ki bontási határozatot, ez az év elején vált jogerőssé.
Maros József építőmérnök, statikus korábban az MTI-nek azt mondta, az építmény bontása, elemeinek, törmelékeinek elszállítása egymilliárd forintba is kerülhet. A 80 méter magas épület 20 ezer tonnányi vasbetonból épült.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


