Lejáratókampány a választás napján
Megtámadták a fóti választás eredményét
Megtámadta a vasárnapi fóti időközi önkormányzati választás eredményét Takács István, aki az Összefogás színeiben másodikként végzett a polgármesterségért vívott küzdelemben.
2014.03.04 18:25MTIAz MSZP-Együtt-PM-DK-MLP jelöltjeként indult politikus kedden Fóton tartott sajtótájékoztatóján elmondta, a megismételt időközi választás eredményeinek megsemmisítését és új választás kiírását kéri a helyi választási bizottságnak (hvb) délután átadott beadványában.
Takács István szerint többszörös visszaélések történtek vasárnap: a kampánycsendsértés mellett szervezett szavazószállítást, szavazásra buzdító SMS-eket is jeleztek aktivistáik, valamint felvetődött a láncszavazás gyanúja is.
Az MSZP helyi elnökségének tagja szerint a választás napján olyan kiadványt terjesztettek, amely személye lejáratását célozta, és minden alapot nélkülöz. A terjesztésre tanúk is vannak - mondta, hozzátéve: azt is tudják, hogy kik állnak emögött. Aktivistáik ezen kívül jelezték, hogy tudomásuk van szavazók mikrobusszal szállításáról, amelynek megerősítéséhez a térfigyelő kamerák felvételeinek felhasználását javasolják.
Ugyancsak aggályosnak minősítette Takács István, hogy Bartos Sándor, a választáson győztes független polgármester, aki a Fidesz-KDNP, valamint a Kisgazda Polgári Egyesület támogatását is maga mögött tudhatta, névre szólóan juttatta el kiadványát, "nagy valószínűséggel a Kubatov-listák alapján" - tette hozzá.
Az ellenzéki összefogás jelöltje közölte azt is, hogy az 1-es szavazókörben - a jegyzőkönyv tanúsága szerint - egy szavazólap hiányzott, ami felveti a láncszavazás gyanúját.
A most közel 350 szavazattal lemaradt Takács Istvánt a tavaly novemberi időközi választáson polgármesternek választották, ám a voksolás eredményét a szavazók egy részének szervezett szállításával összefüggő jogorvoslati, illetve felülvizsgálati kérelmek alapján a Budapest Környéki Törvényszék megsemmisítette, és új választási eljárás lefolytatását írta elő.
Fóton tavaly azért kellett időközi választást kiírni, mert a fideszes Cselőtei Erzsébet szeptemberben lemondott mind polgármesteri posztjáról, mind pedig az 1-es számú választókerületben szerzett egyéni képviselői mandátumáról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


