Veritas
Az MSZP azt szeretné, ha Orbán menesztené Szakályt
Az MSZP írásbeli kérdést intézett a miniszterelnökhöz, amelyben arról kérdezik Orbán Viktort, hogy továbbra is ragaszkodik-e a főigazgató kinevezéséhez a Veritas Történelemkutató Intézet élére.
2014.01.29 18:43MTI
Fotó: MTI
Az MSZP azt firtatja, hogy a miniszterelnök továbbra is ragaszkodik-e Szakály Sándor személyéhez a Veritas Történelemkutató Intézet élén.
Lendvai Ildikó, a parlament emberi jogi bizottságának tagja szerdai közleményében azt írta: az MSZP írásbeli kérdést intézett a miniszterelnökhöz, amelyben arról kérdezik Orbán Viktort, hogy továbbra is ragaszkodik-e a főigazgató kinevezéséhez a Veritas Történelemkutató Intézet élére.
Mint írta, az intézmény főigazgatóját a Miniszterelnökséget vezető államtitkár nevezi ki és menti fel. A miniszterelnöknek jogában áll államtitkárát utasítani a főigazgató felmentésére. Lendvai Ildikó szerint ez a minimum, amit a kormányfőnek tennie kell Szakály Sándor nyilatkozata után, amely szerint a 23 ezer ember meggyilkolásához vezető kamenyec-podolszkiji deportálás pusztán "idegenrendészeti intézkedésnek tekinthető".
Hozzátette: Szakály Sándor részt vesz a Horthy-kultuszt ápoló Vitézi Rendben, 2002-ben ő avatta Gömbös Gyula síremlékét, egy jobbikos képviselő által szervezett előadáson Gömbös 95 pontos programjának legtöbb elemét ma is vállalhatónak nevezte.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


